DekadentFabrik - 26.2..2014 Louny (koncert)

14. července 2014 v 8:00 | obyčejný posluchač
DekadentFabrik - 26.2..2014, kavárna Vrchlického divadla, Louny (koncert)

  1. Opatrné vplouvání zvuku, oťukávání publika, seznámení se s kapelou: kytara, samply, foukací harmonika, basa na stativu. Hned v první pauze mezi písněmi byl vylosován šťastlivec se vstupenkou č. 93 - nový majitel obrazu od šéfa kapely.
  2. Rytmický sampl po úvodu mizí pod sytou basou, kytarou s improvizovanou podstatou. Hypnotické ságo! Hlas v podobě zvuků, pak i s textem vyprávějící chmury o slzách, pití, opilosti, apod.
  3. Strohé bicí z jablečného počítače se střelcem na 5-strunné base jsou základem. Efektovaný saxofon. Opatrné výrony kytarových akordů, mluvené slovo, jemuž není rozumět... ku škodě věci.
  4. Svižnější rytmus s dívčím vokálem. Kapela je rozkročena kdesi mezi dubem (basa) a jazzem (sax). Elektrika vyměněná akustikou, ale i v tomto případě spíše opatrně vyplňuje. Německý dialog zní zajímavě - opět není rozumět. Oba nezpěváci málem parodují, otázkou zůstává koho a co? Naštěstí všichni opět roztáčí svůj "flašinet." Všichni v černém, nasvícení červení. Volné sólo saxu je včasným zpestřením.
  5. Tón na struně, štěbetající altka, drnčící bastojan. Přidávají se další s kytarovým struněním a brnkáním basy. Názněje hlasu, hypnotik bez narkotik, sloka beze slov, kytara bez hudby. Nic ve zlém! Navozování nálady při absenci sampl rytmu pudí představivost, kterou bortí divoká mezihra.
  6. Etnická figura bicích, ornamentující ságo. U počítadla šéfík přizvukuje "čímsi" elektronickým. Syntetické zvuky zazní jen krátce, než naplno vyhrává altka s basou, řízeně tepající kajtra, drtící uvolněná baskytara (!), zajímavé slovní obraty (chloupky nervů, řasy slov), nedbalá kytara, smyčec na basových strunách.
  7. Opakující se vzorec repetitivní muziky. Už mě to nebaví, něco je špatně! U volné improvizace se čeká na okamžik, kdy se stane 'NĚCO'. Tady je v zásadě vše připraveno, čeká se na to samé, co nikdy nepřijde. Basák a dechař ano. Samply neuhnou. Kde nic není, ani šéf kapely nebere. Nápad a technické možnosti nestačí. Dle ovací za zády, jsou tu posluchači pro něž tu je kapela správně, fanoušci co rozumí. Chyba je u mě, nejsem ve správnou dobu na správném místě. Texty, ač nejsou nijak dlouhé, jsou čteny z papírů. Proč? Mistrovy obrazy ano, hudba ne.
  8. Lehké oživení španělkou a německými slovy dechaře. Od pár minut minimalismus s free vstupy, motor jede dál, bohužel stroji drhne řemen. Jede dál, ale nic nepohání. Zdá se, že po 75-ti minutách je šmitec. Mýlka.
  9. Přídavek basového drone, zajímavý text a výborná práce s drnčením.
  10. Další přídavek je pokusem o dramatičtější polohu. Živější rockovější rytmus, drásaná kytara, velmi rozevláté sólo saxofonu a určující basa. Pokud kapela chtěla rozmetat mé pochyby, na posledních pár minut se jí to podařilo, jinak ne.
Byl bych nerad, kdyby výše uvedená slova bral pořadatel, případně kapela špatně. To není žádná omluva, ani prosba o pochopení, prostě jsou koncerty, kdy se dvě strany nepotkají.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama