Do Řady! - Myslím to upřímně (recenze)

24. dubna 2014 v 13:19 | Ke strojům?
Do Řady! - Myslím to upřímně (CD, 2013, samoprodukce)

Nezdolný teplický grupáč Do Řady! vznikl někdy před sedmadvaceti lety na troskách bandy V3S, v dávných časech, kdy Šípusovi ještě rostla hlava. Byli tzv. "u toho" když se měnil režim od špatného k horšímu. Kromě nezpochybnitelné aktivity přispěli na jedinečné kompilace a dostali se tak k uším i takových punkových neznabohů, jichž jsem ukázkovým představitelem.


Jestli si někdo na chvíli myslel, že ostřílené winchestrovky novou desku otevřou opatrně, tak Velký kulový (1)! Přímý fofrník, aby bylo jasno! Další tříminutovka Štěnice (2) zdá se krapet polevuje, ovšem jen ve slokách. Refrény jsou pro změnu střílené kulometem. Svižná Idyla na D1 (3) je podpořená vnořenými zvuky, Éroplán (4) se se svou rokenrolovou ledabylostí blíží k českým novovlným kapelám, neštítících se pogujícího číra. Song by bez dramatickýho předělávání Spadnul (5) třeba do playlistu Hudby Praha. Úvodní rádiový rozhovor ředitele a prosebníka je uvěřitelný o poznání míň, než Odrhovačka (6) samotná. Resumé Prohrál jsem soud (7) oznamuje zpěvák překotně, snad aby co nejdříve zapoměl. MTV (8) mi nahazuje do makovice naše psycho rockové kapely. Dobrý důvod oprášit Kokrment, Michael's Uncle nebo třeba hradecké Piráty 44. Vzpomenete se mnou? Odlehčená Uděláme hop (9) má koule zatáhnout k vyřvávání každého, včetně hluchých, což je přesně můj případ. Basa obecně tvrdí muziku, to se ví, ale když více než solidně preluduje, Konec světa (11) nepřijde. Ani hudebního, ani jiného. Oživující dechy měl Jasnivý zvukař napálit a nenechat kapelu, aby se vměšovala. Aby fandové nezapoměli o co má jít, a v zásadě i jde, před koncem jim čtveřice plivne do ksichtu Alzeimera (12). Super Mário (13) má zvláštní škopky a frázování zpěvu jak od Wohnoutů, zde bez exponovaného pitvoření.


Takže suma sumárum: nejvíc mě baví samotné setkání s neúnavně šlapající kapelou a texty, které netrapčí. Muzika už míň (mě baví). I přes jisté stylové nápřahy, spíše podvědomé a za léta přirozeně implementované, sedí na prdeli, schované v Kabátu. Zvuk je dobrý, přehledný, ale než jsem si našel cestu ke zvuku "plesnivých" kytar, uši se bránily. Studiovka není pro mě, přesvědčí-li kapela koncertem, pak bude všechno v nejlepším pořádku.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vyzvánění Vyzvánění | Web | 25. dubna 2014 v 18:37 | Reagovat

Dík za hezkou recenzi :-)

2 RadeK.K. RadeK.K. | E-mail | 29. dubna 2014 v 23:42 | Reagovat

[1]: Co bych pro dříče neudělal, že?

3 Rio Rio | Web | 18. května 2014 v 13:08 | Reagovat

[2]: Ale tak zlepší se ti karma :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama