Napříč žánrům fest 1. (report)

13. února 2014 v 8:00 | obyčejný posluchač
Napříč žánrům fest 1. (18.1.2014 - Klub Voko, Most)

První ročník hudebního festivalu otevřel novou mosteckou tradici. Jakým směrem se bude ubírat, kam až budou organizátoři produkčně ochotni zajít, kolik dalších pokračování nás čeká? Úvodní přehlídka je za námi, otázky zůstávají.


17:30 Po sedmnácté hodině vykopli zvukovou mičudu kluci z 'Noise Voltampérs'. Jejich minulé dva koncerty se mi nezamlouvaly hlavně kvůli srovnání s jejich debutovou deskou. Tentokráte se jim směrem k posluchačům zadařilo. Zvukově i "jinak". Kytary, vokály, košile. Pevný silný zvuk jim evidentně svědčí!

18:45 Od počátku svého setu sázel 'Kurvahošigutntagbend' přesvědčivý pop-rock zapadajícíc do české kotliny. Díky za kapelu, která, ač není mému srdci až tak blízká, tvoří "své" věci. Mezi jednookými, tak jsou králi. Raději dobrý pop, než revival! Melodie jsou klenuty, houstnoucí dav si podupává.

20:05 'Absolutní pumprdlík' ze sousedního města je lepší s každým setkáním. Jistota, radost, ležérní profesionalita - smršť! Jako z rukávu sypou osvědčené pecky, celá kapela se náramně baví, největší publikum večera neméně. Celá "pestrobarená skáčková" série je prošpikovaná hudebními vtípky a výpůjčkami v podání dvou zpěvů a precizně namazaného stroje. Hostování Rumcayse nikoho neřekvapilo.

21:20 Trio 'Chozrasčot' neotravovalo zvukovkou a rvonou se tasilo s jasným názorem. Zdvojené vokály, vyřvávačky, přehledné skladby. Vždy jsem se plytkému novo-punku vyhýbal, ovšem regionální hvězda neurazila. Co dodat? Zhruba v půli už jsem zíval, ale v rámci fesťáčku bylo vše naprosto v pořádku.

22:45 Národní divadlo 'Karpáčo Kastle' se pro tento dýchánek představilo bez kláves. Ty zastoupily podkladové samply, jinak bylo vše při "starém". Přesvědčivá zpěvanka, basový čertík, rozvážný kytarista páter, rozevlátý kytarista rytíř, bubenický kat. Atmosféra s ozdobami byla udržena, snad jen díky kytarám, vyzníval celek o chlup tvrději než je tomu jindy.

0:10 'Riksle Aj Aj' z Chomutova jsou tlačeni a vyhlášeni. Dle stylizované show na to mají. Úderná síla, produkční jasno, kontrastování nálad. Zívání je však víc a víc, takže moc nedbám.

? Posledně zařazenou partičku 'Fajn Prej' jsem vyslechnul jen ve dvou písničkách. Nejtvrdší parta, před i po půlnoci, mi nabídla všechna metalová klišé, která už léta nevyhledávám. Zdá se, že ani pomalu se rozpouštěnému davu nebyly jejich kytarové kudrlinky předkládány ve správný čas. Otázkou je, zda raději neměli využít avizovaný dvoják?

Tolik tedy můj subjektivní pohled a závdavkem několik drobných poznámek:
  • Napříště bych doporučoval méně kapel. Sedm je hodně.
  • Název "Napříč žánrům" je podle mého názoru češtinářsky špatně a měl by znít: "Napříč žánry" nebo "Vstříc žánrům".
  • Idea multi žánrovosti podle mého názoru nebyla splněna, protože žánrem byl "rock" v nejrůznějších stylových proměnách. Ano, lze se dohadovat co měl pořadatel na mysli, ale to zjistíme za několik let. Nejsem si jist, zda je v záloze dostatek místních fanoušků, připravených na skutečně žánrové mísení. Představím-li si na pódiu jen čtyři kapely: bluesovou, elektronickou, rockovou a např. jazzovou, raději nechci domýšlet, kolik posluchačů by stálo před každou z nich.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 BVV BVV | Web | 18. května 2014 v 13:38 | Reagovat

Byl to dobry mejdan!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama