Mongolovy Městské Sady – Samochvála ... (recenze)

7. října 2013 v 8:00 | obyčejný posluchač
Mongolovy Městské Sady - Samochvála Přináší Rozhodně Víc Potěšení Než Samohana (CD, 2013, Ears&Wind Records)

Přední obal kromě klidu a respektu dýchajícího z fotografie betelně usazeného asiata, nabízí pojmy, které mi evokují mnohé, ponejvíce humor: 'mongolovy' (útržek textu "mongoloid to sněd"), 'psychedelic' (lákavý obrat), 'samochvála' a 'samohana' (budiž ponechány zcela bez komentáře), hehe! Ještě jsem nezačal poslouchat a už tolik štěstí... snad to vydrží.


Mongolovy Městské Sady už se valí do Mostu. Kytára těžká jaxviň, nervní souzvuk trumpety a kazoo (1). V Motýlovi (2) kapela přechází na uvolněnější notéčku. Struníky jest vybrnkáváno, trumpeta lká. Adekvátní podkres, když se tu pěje o mozkovrtovi. Pes na zelenině (3) si žádá hodně česneku, MMS-ka k tomu dodává hutnou kajtru. Útoky trumpety se zdají být poznávacím znamením Moraváků. "Mrtvej je celej svět, všichni jsou dead." Úsměvné sdělení smutného faktu s jasným poselstvím bez světla na konci tunelu (4). V podobné duchu se nesou i další texty. Míra skepse závisí na rozpoložení každého posluchače. Osobně se bavím, i úsměv by se našel. Mám spíše obavy o labilnější nátury.

Bonus nabízí zvukovou legrácku Brno Amsterdam (13) v podání pekusisty Matky Boží. Zhruba šest minut nekomplikované perkusní vložky uvede pár společensky unavených výkřiků a je po ptákách.

Nic nového, kromě příjemně strávené hodinky života, mi 'Mongolovy Městské Sady vlastní revival psychedelic band' v zásadě nepřinesli(-y). Snad mě obohatili o poznání, že počkat si na debutovou desku dvacet let se vyplatí. Mnohým kapelám to budu doporučovat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama