Deaf & Dumb - Evildarkrooted... Total Dumb (recenze]

3. října 2013 v 8:00 | Ráďa hluchoněmec
Deaf & Dumb - Evildarkrooted... Total Dumb (CD, 2013, Ganay Design Records/Bizarre Leprous Production)

To Vám jednou v devadesátých letech kdesi na českém dálném severu existovala poměrně agilní kapela Deaf & Dumb. Podobně jako mnoho jiných, i ona zmizela z očí a pomalu scházela i z uší. Tenhle časosběrný komplet je z jakéhosi důvodu vyvrhuje znovu na svět.

Drtící smrtmetalové demo Evilive (nahráno 1995) (1-12) si kluci ještě vydali sami. Přímočarý masakr jak se (stále) sluší a patří. Divoká mašina.

Lightnessdark (nahráno 1995) (13-20) bylo vydáno u Epidemie Records hned dvakráte. Sólově na malém vinylu Lightnessdark (1996) a také jako split kazeta (1996) s mosteckými Contrastic. Zvuk je opět obstojný nejen na tehdejší poměry. Znovu kašička od mistra Šikýře. V muzice dochází k mírnému odklonu k jakési naznačující propracovanosti, byť to běžný posluchač snad ani nepozná.

Materiál Uprooted (nahráno 1996) (21-26) byl před koncem roku, desetiletí i tisíciletí vydán na CD splitu (1999) se spřízněnými Imperial Foetiicide. Stále tu jsou kulometné bicí, zahušťující basa a dávivý vokál, ovšem pročištěná zvuková produkce kytar už celek znatelně odlehčuje, byť jde stále o slušnou porci brutální muziky.

Na závěr kolekce je vřazen pětipísňový matroš Reclics Of The Ancient Technology (nahráno 2013) (27-31), který může naznačovat reunion. Nic si z toho (posluchači i kapelo) nedělejte, to se stává i v lepších rodinách, hehe! Pomalé industro odhalí napumpovaný sound s řezavými kytarami a klapavými bicími, blížícími se až k automatu. Není možno si nevšimnout příklonu k techničtějšímu strukturování a rozebírání skaldeb, sólujícím vyhrávkám. Oživení houpavějšího středního tempa vkusnou tovární estetikou a elektronickým samplováním vyznívá dobře. Otázkou je, nakolik to bude u dnešní omladiny fungovat. Přiznávám se bez mučení, já už jsem za zenitem - jako posluchač i jako sběratel, hehe!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dannik dannik | Web | 15. října 2013 v 21:16

Já na tohle CD čekal jak prase na drbání. Doufám že těch pět novejch songů nebyl jen výštěk do tmy a že brzo bude nový plnohodnotý CD!!

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama