StNoiz/Maruda/Psy-Factor - Musical pilgrimage (recenze)

30. září 2013 v 8:26 | obyčejný posluchač
StNoiz/Maruda/Psy-Factor - Musical pilgrimage (CD-R, 2012, React rcds)

Mezinárodní slepenec na "udělej si sám" vydané palírně. Kartonová kapsa oboustranně polepená dvěma obrázky, vnitřňáček s informacemi ve francouzštině a disk. A tady dochází k prnímu problému. Potisk v podobě barevné samolepky bere za své, už při prvním poslechu. Další důkaz a potvrzení mé nelibosti této nesmyslnosti!!

StNoiz z Francie nabízí k poslechu, podobně jako další projekty, jedinou skladbu. Electronic ghost Tone (1) na ploše 29 minut straší, vzdouvá se, skřípá, hučí. Mírně nakřáplý zvuk nemusí být v rámci industriální estetiky brán jako vada. Vystřelující zvuky na rytmickém koberci tu a tam pouštějí ke slovu hudební samply. Akordeónovou melodií začali, v podobné duchu končí.

Maruda ze Švýcar předkládá Tribal galactique (2). Se sedmnácti minutami přecházíme ke zkracující se stopáži. Rovněž ke klidnější. Dlouhá smyčka hučícího lo-fi ambientu, na níž jsou tu a tam navrstveny hromádky hlukových chuchvalců. A řekl bych docela rušivě, neb mě osobně tyto dva světy nesouzní. Buď bych si dal jedno, nebo druhé. Spíše to první - hučivé.

Psy-Factor z Uzbekistánu a skladba Rest in peace (3). Bouřkové entrée, kytarový drone. Prolínání hlubším hučákem, občasným zavazbením. Za sedmero kopci a sedmero řekami se nachází black metal. V zemi krále Industrava však o muziku nikdo nestojí. Kvalita zvuku však trpí. Roztřepení je od půlky až rušivé. Škoda, jinak bych projekt z Taškentu vypíchnul jako nejlepší.

Tolik Pelerinage musical.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama