Human Demise - Of Wicked Men And Their Devices (recenze)

21. května 2013 v 8:00 | obyčejný posluchač
Human Demise - Of Wicked Men And Their Devices (CD, 2012, WTF Records)

Některé kapely si na pozornost, vydání desky, recenzi musí počkat, mnohé se nikdy nedočkají. Holandským, resp. nizozemským, Human Demise se to po osmi letech od založení povedlo a po vyslechnutí posledního alba se ani nedivím.


24-stránkový booklet s malůvkami a texty už mnohé předestírá. Rozpíjené vodovky s jasnými konturami, nahnědlý tón, kde vyniká krvavá červeň. Jediná fotka se záběrem na zpěváka vystihuje vše potřebné, co bych o kapele rád věděl. Hardcoreový hrdelní řev ani na chvíli neztrácí na výrazu, takže výpověď je nadmíru jasná. Muzika už na tom s HC prezentací není až tak jednoznačná. Metalová příměs je všudypřítomná, ač se tu málem bezprizorně povaluje. Kytaristé umí thrashově zaškrtat i ležérně zatrsat, čímž je celek dosti ozvláštněn. Muzika neztrácí tah, energie nepolevuje. Přistihuju se jak pokyvuju hlavou, klepu si nohou, bubnuju do stolu. Známé postupy se v jasném zvuku blyští, jako barevné sklíčko schované u vchodových dveří. Pohled přes něj změní svět kolem. Známé scenérie, procházející lidé. Buď je přibarví, rozmaže nebo zcela pokřiví.

"A new episode of raging and trashing holy terror metalcore!!" Pokud je to opravdu tak, jak praví tisková zpráva, tahle varianta smontování thrash metalu, hardcore a emo-řevu v old-school provedení se mi velice zamlouvá. I přes samozřejmá klišé a očekávatelné postupy mě album Human Demise z roku 2012 nesmírně baví!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama