NRYY / Drén (recenze)

1. března 2013 v 10:45 | obyčejný posluchač
NRYY / Drén (CD-R, 2012, Už Bolo Dosť Productions)

Po dlouhé době se mi zase do uší vleje porce zvukového marastu. Ač jen z malého třípalce, jsem pln očekávání.

Norihito Kodama vystupuje samojediný pod hlavičkou NRYY a patří k novější generaci japonského hluku. Nahrávek má díky zapojení do undergroundu více, než by našinec mohl sledovat a vstřebat. Na tomto půlčíku nabízí bez pár vteřin 11 minut experimentálně hravého hluku., kdy si pohrává se smyčkami a hbitě je destruuje. Zvuk není kdovíjaký. Výsledkem je sice bordelózní melasa, ale i přesto lze sledovat práci se zvuky a jednotlivé manipulace. Intenzitu upřít nelze, blaženého oddechu netřeba.

To mi nahrává jít rovnou naproti slovenskému projektu Drén, v němž operuje Erik Ochránek, jinak také majitel vydavatelství. Podobná estetika živého lo-fi týrání s industriálním názvukem. Změny probíhají spíše skryty za závojem delšího plošení což zhruba 12-ti minutovou skladbu posílá ambientním směrem. Hučící meluzína plně souzní s fotografií bezdomovců pod mostem.

Kousek je opatřen zvnějšku barevným, uvnitř černobílým obalem bez dodatečných informací. Spolu s polepeným diskem je vše umístěno do malé plastové krabičky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama