Spider Crew – Still Crazy But Not Insane (recenze)

13. září 2012 v 7:17 | obyčejný posluchač
Spider Crew - Still Crazy But Not Insane (CD, 2011, WTF Records)

Co to kurwa je za desky mě obdařili porcí muziky. Katalogově první (008) jdou na řadu rakušáci Spider Crew.

Pokud japonské tituly oplývají tunami informací (které mi jsou stejně vesměs k ničemu), tady je to přesně naopak. Obal je sic nešizený, ale v šestnáctistránkové knížečce najdete 'jen' fotky každého ze šesti členů kapely a texty. Například kdy a kde nahrávání spáchali se nedozvíte. A k čemu se vlastně zatěžovat zbytečnostmi?

Odplivněme si a hurá do víru. Tohle není muzika na postávání bokem a soustředěné studijní poslouchání. Pokud Vás svižný kvapík nestrhne, nelezte sem - ani na koncert, ani k poslechu desky. Sázené kytary s příjemně krémovitým zvukem vyplňují prostor, bicí tepou, basa pumpuje zrychleným dechem. Sborové vyřvávačky, nabídky k zahulákání si, dva hlavní vokály. Oba borci navztekaně na střídačku chrlí povely, výzvy a "nenávist". Pravda, ta není jednoduše cílená, dává spíše tušit a poskytuje prostor pro dosazení si svého nepřítele. Muzika je pokryta spíše metalickým nánosem, punkový grunt je tu slyšet spíše z podstaty. Občasně se vynoří melodické nápady kytar nebo třeba i zpěvu, sakra heavy okamžiky, volnější pasáže jsou kontrastovány nafofrovanou smrští, tu a tam se vydatně zathrashuje. Co víc dodat? Sám za sebe říkám, že je to slušných 30 minut hardcore/stretpunku.

Doporučení z tiskové zprávy: Pro fanoušky Wisdom of Chains, Agnostic Front, Discipline, Blood For Blood, Cock Sparrer, Bulldog Courage. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama