Trailer Trash with Hank Manchini (recenze)

31. července 2012 v 8:00 | obyčejný posluchač
Trailer Trash with Hank Manchini (CD-R, 2012, Drug Me Records)

Když jsem dostal promo zprávu "pražské psychedelické formace Trailer Trash", rychlý tip mi říkal: "Á další mlaďasové, co se chtějí vyšvihnout na známém jménu." Ale co, to je život, pošlete to sem.


Debutové EP mi bylo nabídnuto ke stažení, ale já staromilec už po osmé sjíždím fyzický nosič v podobě vkusného Digipaku, v němž je uložen pálený, celoplošnou samolepkou obdařený disk. Jako už tolikrát, opět jsem si na sebe ušil bič. Těžko, přetěžko popsat co slyším. Nahrávka mírně zastřená, takže je opravdu nutno jí trochu osmahnout volume a v tu ránu už mě objímá valivá dusná atmosféra.
  1. Deep In The Sea - kvantum špinavých rozechvělých kytar, caveovský chlapácký vokál, dobrá angličtina.
  2. I'm Sick - bluesová klouzačka, foukačka a znovu ten mocný uhrančivý hlas. Vygradovaný, křičený refrén, sršení jak v elektrárně v kobce velmi vysokého napětí. Výtečná práce s kontrastem!
  3. Isolation - spojení všeho dohromady. Tesaný akordický motiv, vyřvávačkové zpěvy, překotný konec. Nakolik je v pořádku upozadění basy a bicích je otázkou, ale jako celek to všechno funguje.
  4. Outro - jímavé rozloučení s podkladovými klávesami.
Mám dojem, že by se mi Trailer Trash líbili i bez hostujícího Hank Manchiniho. Nevysvětlujte si to špatně, nechci tím říct, že tu je k ničemu, osobně stejně nepoznám, kterou kytaru nahrál. Nepochybuji, že na desce "funguje" coby guru/producent, což nemusí být zrovna málo. Mastering v Americe rovněž podporuje snahu o směrování paluby světovým hudebním oceánem. Držím palce!


Takže si to shrňme: psychedelická kapela vyškolená garážovým (i jiným) rockem, načichlá skutečným blues, přetékající energetickým potenciálem mě štve jednou jedinou, o to podstatnější věcí, že je ta deska tak zatracené krátká! Další věc za kterou jsem rád, že po dlouhé době zase někomu jde o kytary!!

klip co s deskou nesouvisí, ale vtipně doplňuje
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 humanbeanpiece humanbeanpiece | 31. července 2012 v 23:13 | Reagovat

Dictatorsh(i)p

Máme levné brambory
a to a to,
a to ne.
Tohledejte jinde,
to nenajdete u nás.
A o tom to bude!
Kde to je? Hle!
Hnedle vedle dítěžko najdete v týhle době jinde,
než v sobě.
Myslíte, že chci mluvit o čem to je?
Tůdle nůdle, voe...
Lehni!
A hni s sebou do boudy!
Ostrouhej!
Ostrou si dej!
Hej hola!
Něco si zazpívej
a dýchej...

2 RadeK.K. RadeK.K. | 1. srpna 2012 v 12:08 | Reagovat

NO KONEČNĚ, HEHEHE!

3 Zdarrák Zdarrák | E-mail | Web | 20. srpna 2012 v 20:26 | Reagovat

Výborná garáž. Tahle nálada a zvuk mě baví. Každý srovnávání pokulhává, ale při poslechu na bandzone mi hned vyskočili Tom Waits a Morphine. Jen by to EP mohli dát chlapci ke stažení zdarrma, REJP, he he.

Zdarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

4 Madla Madla | Web | 23. srpna 2012 v 12:50 | Reagovat

To nemá chybu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama