Šrája - 000000001 (recenze)

13. července 2012 v 10:52 | frája
Šrája - 000000001 (CD-R, 2011, Šrája Records)

Kurňa tohle je oříšek!! Ale co, mě přeci jen tak něco nepovalí, a když už jsem byl povolán...

Sorry, ale nahrávka z Ledenického studia Zu Hause z listopadu 2011 je úplně mimo mísu. Snadno přeslechnutelné záblesky se dostaví třeba na konci v Bajce (2), kdy se Šrája, po mimózním zpěvu a šumácké kytaře v málem nekonečných prvních dvou písničkách, vzedme k zaburácení. Rovněž si lze všimnout práce s dynamikou v Chorobě (4), která je navíc převedena s kytarou elektrickou. Kolem poloviny dostanou songy mladického anarcho-folku trochu nápřahu, který je však tříštěn nekritickým opakováním a nutností vnímat volné texty/názory. Nechtěným fíglem budiž začátek Kdo ví (11), kdy prvních pár prázdných vteřin opět probudilo můj zájem, cože se bude dít? dále mohu zmínit vypointování minimalistického textu Já vím (12) nebo Bonus (13), což je zpomalená verze úvodní hitovky Holky ze zrcadel (1).Škoda, že dílo není pojmenováno 0,000000001. Pak bych měl pocit, že je určena právě mě, protože 99,999999999% potencionálních posluchačů na tuti odradí průběžně pofidérní kvalita zvuku, kdy se střídá "produkce" a hlasitost nahrávek, nelad kytar, nesouznění zpěvu, výpadky textu. I když číslo mé kopie je 37, tak to nebude až tak zlé, hehe!

Obal se obalem nazvat nedá, neboť jde v podstatě o ručně slepenou papírovou kapsu, na níž jsou na laserovce napytlována písmenka. Ale abych i tady našel něco pozitivního, zmíním hráškově zelenou barvu papíru a netradičně přeházený seznam skladeb. Opravdu mě to zmátlo!

Všechny zápory i klady popisují jediné. Je tady kluk, který za pár let může být úplně na jiné pozici. Kolik takových začínalo naprosto stejně, neřkuli ještě hůře. Pravda, ne všichni šířily své pra-prvo-počátky do světa. Ale proč ne, díky Šrájovi za důvěru a zájem. Držím mu palce, aby potkal podobně nadšené kámoše a společnými silami tyhle čtvrttovary dotvořili přes polotovary k plnohodnotné muzice. Máš na to!

web + BandZone

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maruška Maruška | 25. srpna 2012 v 20:40 | Reagovat

Měla jsem tu čest slyšet Šráju naživo- z jeho vystoupení šla fakt energie, nad texty jsem se ještě zamýšlela a někdy na mě přijde nálada, kdy si ho musím pustit.

Jinak myslím hodnotná recenze ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama