Kocour - Oldies but oldies (recenze)

16. července 2012 v 8:00 | obyčejný posluchač
Kocour - Oldies but oldies (CD-R, 2011, samodomo)

Při projíždění a doplňování hudební databáze Discogs.com, jsem se nějakým záhadným obloukem dostal k následující nahrávce. Po zjištění, že vůbec existuje, má zvědavost podpořila upadající aktivitu a už zvědavě hltám obsah.

Devítka písní, jakési bokovky, pánů Peclinovského (kytary) a Zedníka (baskytra) má několik chybiček, zaplaťpánbůh ani jedna není v jejich režii: výtečně nahrané album z Haciendy je šířeno coby vypalovák a mám dojem, že o něm (neřkuli o kapele) nikdo neví. Škoda, velká škoda. Vesměs vlastní tvorba tvrdšího rocku je podpořena kytarovými sóly Radima Hladíka (1,2,4-6,8,9) a Miloše "Dodo" Doležala (3,4,7,9), bubny Radka "Hurvajze" Hurčíka a podána výtečným zpěvákem Milanem "Fredem" Pištěkem.Alko otevírák Whiskovka (1) s několika rytmickými legráckami nastíní, co se bude dít. Zemitý bigbít. V následující Aspoň to zkus (2) třeba načichlý bluesovou podstatou. Ještěrka (3) předestře, čím se Kocour liší od tuctové zábavovky, aniž by slevila z tanečního potenciálu. Stroj na nic (4) ze třicet let (30 v době nahrávání, dnes je to ještě o dvanáct let více!!) nestárnoucího debutu Blue Effectu, je cover verzí par excelence. Kytary v nejroztodivnějších barvách, (dvoj)kopákové průšlapy posouvají klasiku k dnešním i budoucím dnům. Indiánská (5) píseň je uvedena hejáhejá samplem, dále pak "tenkrátnazápadě" foukačkou a jakýmsi kytarovým synťákem evokujícím smyčcem. Pěkné produkční finty jak načechrat obyčejnou/dobrou volnější písničku. Hostování Radima Hladíka se sólovkou se tu (na celé desce) nestává jakýmsi vykalkulovaným tahem, ale skutečnou podporou. Totéž se dá implementovat i na další převzatku. Profláklá Helter Skelter (6) má energie na rozdávání! Dráždivé sólo a hlavně zpěvákův přednes "na koncáku". Řádně exponovaný vokál je pak i v Moře je chrámem krás (9). Úžasně prořvaný ploužák s textem od Verlaina a sóly od Hladíka. Obzvláště to první je učebnicově vystihující.


Nahrávka Kocoura absolutně není zbytečným plácnutím na nekonečnou hudební hladinu. Takhle by měla vypadat tvorba kapely a ne jen (lépe či hůře) revivalovat. Nekován starým tvrdorockem mám pocit dobře odvedené práce. Na živého Kocoura bych se šel podívat i opakovaně.

p.s. A propo abych nezapoměl, na foukací harmoniku zde válí Kamil Střihavka, což není na obalu uvedeno. Snad bude příležitost...

_______ poslechněte pár ukázek ______

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 humanbeanpiece humanbeanpiece | 18. července 2012 v 14:52 | Reagovat

Zdar Raďo,
dnes ukončíme jednu odnož naseriálu, otevřeným dopisem. Věřím, že si, vzhledem ke svému založení, oddechneš. Snad tě to alespoň trochu pobavilo... Zatím zdar!

Andretardi zákeřnicky mě iritujíško zahustím ten tvůj blaFINITOu.
Mám kartu v rukávůkol bude tma, i kdybych prohrál bank, ale na to nemáš...
Víš přece, kdo jsem, a kdo je na des_kartě_š se!
Jsem roboexotiká mi chobotrkaný smyslem pro rumor!
A případný rozhovor je bezpředmětnejčko hraj, králíku! Chci tvůj malík!
Mezi námi, máš těsnou noru – pod normukle obuj cukle a rožni prase - lekce tě nemine!
Když vynechám minu, která je LOST, na kost tě ohryže hospodina - jehovyválí blátě, strhnou mu gatě a těš se, až budeš o hlavu kratšípe – tak rychlý nejsi!
Jsou tu mladí s horrormormony na krkurva, půjde o kejhákenkrojc už klepe na dveřekni mi něco, co nevím!

PaLanda je chráněný druh...
Já mám svatozář z much...
A ty bedno kytu nevidíš v koloritu ZOO?
Kdo z nás žije v iluzima ti brzo bude, Dude!
Velký vbratr skůtr, OR_WELL MACHINERY_k už je slyšet všude!
Pak nemám být prudérní úderník i bez perníku a mrdeku ti daj, jestli nezačneš opravdu hrát!
Mám v prdeli dvě díry a seru nikoli dvakrát, ale na kvadrát_uju si hubu, říkám si: „ty chuju, nic se nezměnilo od dob Uru a bezeslovně naznačuju na jeskynní stěně důvod v negadativu!

Nechtěj vědět, co mám v ru_kávu a čisté víno raději Lymphaterovi mlčky nabídnu – to tebe s radostí zkasíruju a ojebublino ze vzduchu!!!
Ještě jednou si vezmi do huby sci-fi, nebo comicsrdcovku a nasaď si rovnou suspenzor a pASS cudnosti! Je to jasné, jasnosti???

Byl to smrtící vtip o slunečním státěžko chápe kreten, co má „V“ymeteno nejen temeno! Jak je zvykem, kviklo to tam, kde bylo dobře mířenohslede!

Zeptej se sám sebe, obešlo by se to bez tebe???
Zeptej se sám sebe, obešlo by se to bez tebe???

PS: Zajdi si k doktorovi přes podlahy, vyndá ti z hlavy tu zelenou pastelku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama