Life With Louie, No Brakes, 2nd Rainbow (report)

1. dubna 2012 v 23:41 | obyčejný posluchač
Life With Louie, No Brakes, 2nd Rainbow - Most, V+V Rock Bar, 30.3.2012 (report)

Původně jsem plánoval jít na Ravelin 7, kteří měli na tomto koncertě být, ale jak se ukázalo, chyba byla na "jiném" přijímači, byl to šum. Nakonec se vše v lepší obrátilo a večírek se povedl.
BandZone informoval o začátku akce ve 20:00, stránky V+V Rock Baru obligátních 21 hod., takže nebylo co řešit. Klub, manželka a režisér nikdy nelžou, hehe! Další obavu, že v podzemí bude prázdno, podporovala pustá ulice bez aut kolem klubu. Když jsem ovšem sešel dovnitř, zaplatil a rozlédnul se, zhruba padesátka (snad i více) lidí už konzumovala a kapely se chystaly.

Life With Louie www.bandzone.cz/lifewithlouie - 21:20

Melodický rock, popové snažení, lehce punkový náboj díky syrovějšímu zvuku, který nebyl špatný, prostě tak akorát. Coby drobné nedostatky bych zmínil lehké ústřely ve zpěvu, mírně rozladěnou kytaru v druhé půli představení, rozhozené konce skladeb. Ale co? Kašlat na to, když se fanoušci indie pop rockem více než dobře bavili, což je nejpodstatnější!
Za větší omyl však považuji použití angličtiny. Chápu sice, že hlavní vzory kapely nejsou tuzemské, že omladina už dnes "světovým" jazykem vládne, ale oslovení českými texty by mělo, myslím si, větší dopad. Očekávat, že venku za hranicemi někdo čeká na "dříví", kterého se tam válí haldy, je zcela nesmyslné.
Vzhledem k tomu, že tohle byl jedna a půltý koncert kapely Life With Louie, ustála své pokračování se ctí, líbila se mi.
No Brakes www.bandzone.cz/nobrakes - 22:15

Rovněž mostecká kapela No Brakes se prezentuje coby pop-punk, čímž se snad trochu distancuje od termínu neo-punk. I při odhlédnutí od škatulek, je to prostě vyhraný, zkušený melodický punk rock. Zdvojený zpěv, zvuk O.K., pro dav slečen krapet 'noisy'. Jistotou melodií a razancí přednesu nepochybně poučeni u svých učitelů (které neznám). Stejně jako u předkapely, se mi ani v tomto případě nelíbí angličtina. Neřeším výslovnost, spíše užití jako takové. Přimlouval bych se za české texty. Uši posluchačů byly syceny kromě výše uvedeného také lidovkou Rež, rež, rež, přetavenou do fofrníkovské odrhovačky Kač kač kač kačena, snad i nějakými převzatkami nebo kdesi slyšenými riffy.
Zpěv kytaristův má zvláštní polohu, přirovnal bych jej k vřeštící japonské školačce, což nemusí brát jako výtku, spíše zvláštnost, ze které lze něco vytěžit. Repertoár No Brakes, o nichž už nějaký čas vím, ale doposud jsem neměl příležitost je poslechnout živě, má jednoznačný hitový potenciál, je chytře vystavěný (opsaný?). Otázkou je, zda, popř. jak dlouho by mě bavil z nahrávky, tady vcelku ano.
Sladění zpěvů nebylo úplně košer, byť by u tohoto stylu mělo zařezávat, ale holky, dívky a dámy, křepčily, tančily, skvostně se bavily, takže pohoda!

Dosti techniky si vyžádalo dlouhou přípravu i bez stávkování midi rozhraní a následně umřelého komba. Klávesy basákovy byly oživeny, čekalo se jen a pouze na dovoz nové bedny pro kytaristu. Na hlasitou urgenci nedočkavých návštěvníků, spustila kapela lehkou improvizaci basy, bicích a zpěvu. Phil Da Top se pohyboval v rozmezí rapu a MC-ingu dále střídmě měněné multiefektem. Trio bezvadně komunikovalo, měnilo polohy od pevného dub-u až kamsi k odlehčovanému jazzování.
Okolo třičtvrtě na jednu (0:40) tančící dav rozrazil kytarák s aparaturou, jež byla hbitě zapojena, aby mohl naplno vytrysknout future pop. Smůla snad ale kapelu na jejich první akci provázelo více než zdrávo, takže po chvíli odchází do pekel zpěvová linka a po krátkém váhání kapela 2nd Rainbow znovu pokračuje jako trio, tentokráte bez zpěvu. Instrumentálky fungují samy o sobě, jsou příjemné až snové, dynamické elektronice skvěle sekundují breakbeatové bicí, muzikantsky chytré klávesy, dobrá basa, decentně, přesto naprosto účinně efektovaná a hraná kytara. Vzhledem ke zkušenostem z kapel Bohemian Rapsody , Ravelin 7 a dalších, se snad ani není co divit. Mě nezbývá, než se těšit na jejich čerstvou nahrávku 7 Colours Of Rainbow.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdarrák Zdarrák | 2. dubna 2012 v 22:07 | Reagovat

Byl jsem přítomen až konci kapely No Brakes a pravdu naklepals do kláves. Coby hudebně mě nejvíc oslovila poslední kapela 2nd Rainbow, která umě splétala dub a jiné hudební styly. Můj favorit večera: 2nd Rainbow!!!

2 george george | 9. dubna 2012 v 9:12 | Reagovat

Tak ty jsi prisel az kdyz koncila hrat kapela No Brakes a hudebne te nejvic oslovila 2nd Rainbow???? :DDD Tvl to je divny kdyz jsi slysel jen ji :DDD Sara to jsou dneska lidi tvl :DDD

3 RadeK.K. RadeK.K. | 9. dubna 2012 v 16:06 | Reagovat

2george und 2Zdarrák | ... dejte si do dršek, hehe!

4 humanbeanpiece humanbeanpiece | 25. dubna 2012 v 13:40 | Reagovat

Výtlaček

Retardovaný
Recyklovaný
Reversní
Rohliknavýsostdobrý

Pozdrav od kobry zní:

"Někde jsme nechali skafandr...
Cítíš to taky? Ty tlaky?

Dej mi alespoň masku, líčidla, říkej mi šašku.

Můj štěk typu ekl už akurát změkl
a z jeho aroma klekám na kolena...

Seru Collo louky a je to už hora – hnízdiště ptáka Hora
a jednoho doktora přes traktory, nepočítám další rizikové faktory...

Rýpají se v tom už fakt prapodivný potvory – mrtvoly plnící své vstupní otvory.

Krev teče proudem zároveň se slzami a potem – to z toho, jak všichni tlačí.

Bude to hrouda nakonec,
to ti povím,
o kanalizaci něco vím – to nepoberem...

Všechny ty nestrávené vitamíny, rybí kosti, střepy a řepa
+ patrony...

No potěš koště – každéá kotěhulka vlastně čeká dravce s názvem kamikadze...

Je nutný přechod pro zebry – dalším chodem je totiž smetí..."

5 humanbeanpiece humanbeanpiece | 26. dubna 2012 v 11:19 | Reagovat

Chtěl jsem tím nekonformně říci Raďo, že se nám, z pochopitelných důvodů, začnou množit "ústavy pro mimoprostorová studia" (kanalizace všeho druhu)- tedy to, o čem jsem od začátku mluvil, pamatuješ? Z Listerova Óóómmmm... Mi běhá mráz po zádech... Trošičku se rozpadám, budeš muset "chviličku" počkat, než se dám trošičku dohromady...

6 humanbeanpiece humanbeanpiece | 26. dubna 2012 v 12:34 | Reagovat

Pokud víš:

Na západě už jeden z těchto ústavů pokrývá rozlohu státu a rozrůstá se nám pěkně po celých spojených ústavech...

A na východě, ve dvou třetinách cesty do tvé oblíbené destinace, jsou rovněž vyznavači mimoprostorových ústavů - už jejich prostředky jsou ovšem pro ostatní "mimo prostor".

Co cítím raději nechtěj vědět...
Dá se to shrnout do jediné věty:
"Asi budu rodit."

7 humanbeanpiece humanbeanpiece | 23. června 2012 v 21:10 | Reagovat

Dnes jsem zjistil jak sladká je nevědomost... Zatímco jsem vyplňoval "A" na další měsíc v docházkovém listu pro velitele Abrahama Lincolna, postřehnul jsem, že nás opustil, ve věku rozhřešení idejí, velký učitel - Paprsek Kaleidův. Využiji proto této příležitosti a potěším tě, Raďo, "pár" příspěvky. Ten první se vztahuje obecně k mé situaci - abych to vystihnul pár slovy, tedy - kanárek již není, co býval, na doteky jsem stále háklivější. Ty další jsou "V"endetou již dříve zmíněnému problému Deža s jeho Lakatošem - konfrontoval mě nepřímo, takže si budeme quit. Ne, že bych to nezkusil přímo, ale málokdo je tak osvícený jako ty a přístupen komukoli. Nechť se poučí z toho, kdož koňskou hlavou se pyšní, krčící se mezi krokem a cvalem... Něch sa páči ;-)

8 humanbeanpiece humanbeanpiece | 23. června 2012 v 21:14 | Reagovat

Byl to transvestita ze státu Sakramento - mentál, samej skurvenej mentol,
chroupal ho jak lentilky a chlastal, jak duha,
"Chce to vzpruhu, chce to nadaci na cigarety ty trdlo",
říkal, kaji se ještě teď – co jsem provedl vedoucímu?

Sahám do změti pamětí pod vysokým napětím – jsem přepjatý
a předpojatý,
mám tykadla a kladélko
a záporné znaménko
vařené doměkka – kalené jak koleje - lejny.

Nýbrž, alebrž – no to mě podrž!
Do držky bys nechtěl?

9 humanbeanpiece humanbeanpiece | 23. června 2012 v 21:16 | Reagovat

Aha,
do Prahy výtahem, a bleskem! Se soucitným výrazem domů – pryč. Motor už běží, ježí se mi i chlupy na řiti a hodinkají nesnesitelně nahlas, už přinesli knedlíky a rohlíky. Naložím to a jedu, proč? Nevím... Ale vím jistě, že musím, jinak zmizím – myslím papírově – v týhle době jedině takhle a ne onak.

Na omak je omáčka teplá, zahřívá ji patrně lodní šroub – nech to plout... Je přeci konec, tak proč se vzrušovat, onačit jizvy a nedostatky, kousat se do rtů... Raději otevři tu konzervu, vytáhnem ten dort. Mám s sebou i kornouty...

Tvá korouhev je pokrytá rzí, víš to? Nebolí to? Jednou tě to skolí a bude to drahé... Je to to, po čem prahnem?.. Vždy na ránem?

Podej mi kámen, ušetřím ti trápení. Se slovem amen na rtech rozhřeším náš úděl... Nekaž to... Jedině, že bys kudlou do zad mě bodnul... Říkáš, jen pro mně bys to vykonal? Proč mi to říkáš, slabochu?!

Popkokaincesto mááá...
Veď mě dááál...
Erratatatatata - umím i datla...
Chceš další zvířátka ty jelimane?
Buď pozdraven náčelník Apičů, slavný Kynetů... Král Komandantant...
To z víru pravdy a lásky mu padají vlasy asi...
To bude dětmi, to dětmi... A ta skurvenou kometou, co sem vmetla tu metlu!

10 humanbeanpiece humanbeanpiece | 23. června 2012 v 21:31 | Reagovat

ReKlam(a) na G

Vnitromaloměstský dovoz, předtráveno, recyklátem obaleno – to kdybys nevěděl ty vepřová hlavo.
Zzapinam!

Dej si musli syslepý!
Kuzma ti uzmul tentononc – potenc!
Encyklopedofileto jsi ty, na koho čekám!
„Check“, smekám – šeptám amen
a do ruky beru kostku – házím – padá šest
a rovnou do oka_ztráty a nálezy není nouze v tomto otvoru…

Neplaš hada bosou nohou,
jen DADA ti dá – pápá – zamávej
děte
děte
dětem!

Eman_cypace kyprých kapříků zas pokročila,
ale to je zpráva jen pro čilé čiwavy a čin_čili x rovná se nule.

Máš nudli u nosu v křivém přeletu,
jsi případ, co propadl z podlahy.
Jediné sci-fi cos naPSHal byla sebekritika na hajzlpapíru dnes ráno!
Ty tapíretardemo,
jsi emo_čně ne_MOC_ný,
tak mě nepokoušej!

2x (Jinak tě kousnu a už neusneššš…
Sss…
Chápeššš?
Ssspi dál!)

A to protonože:
4x(KMBL nejsou fresh,
stojí za nimi jen cash
a pedofilní pleš!
Neřeš… Řež!)

11 humanbeanpiece humanbeanpiece | 23. června 2012 v 21:36 | Reagovat

Na konec něco, co snad stojí za řeč, Raďo, abys nebyl pohoršen, či si něco špatně nevztáhnul - chápal příliš osobně, mám tě opravdu "královské R" ád - proto:

Nikdy (Nie)

Tristní zjištění přepadají po čase obvzláště ty, kdož sledují počasí.
Dělá si co chce...
Na otázku: "Proč?", odpoví: "Proč ne?"...

Hlava se nám z toho točí, chce se rozskočit i tobě,
doktore přes stíněné prostory, kde drží naše kotvy tvé příklady.

Až stín zabere, unese a potopí naši bárku.
Jářku! Pominou naše neopodstatněné nářky.
Inu, světlé zítřky zajistí nám tyto tvé dary.
Nezbývá, než děkovat, když pokora okorává.

Můj pane, kde je bůh? Dej mi nůž.
Můj pane, kde je bůh? Dej mi nůž.
Můj pane, kde je bůh? Dej mi nůž.
Chci ulehčit jemu i tobě, ta výčitka se nedá snést.

12 RadeK.K. RadeK.K. | E-mail | 26. června 2012 v 8:17 | Reagovat

Ahoj "Kousku lidské fazole"!

Nějaký čas jsem absyntýroval (absinthíroval?) a koukám, že to valíš po kilech. Super čtení, ač se v tom ztrácím, hehe. Ale to je spíše mou těkavou neuspořádaností, takže piš dál. Ono (mě) to pudí číst a přemýšlet ... a tak. Mezi námi nic špatného, prostě čas na odpočinek, který, jak tak koukám, potřebuju spíše já, než ty, hehehe!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama