Fester - Winter of Sin (recenze)

20. února 2012 v 13:17 | strýko Fester, zíza cez fenster
Fester - Winter of Sin (CD, 2010, Abyss Records)

O norské čtveřici Fester jsem nikdy neslyšel, přestože reedice jejich prvotiny nezní ani po jedenadvaceti letech vůbec špatně. Ano, čtete dobře Winter of Sin vyšla v roce 1992 na značce Old Fashion Records, což je pod čirým trayem digipaku dokumentováno na dobovém letáku.

Popravdě mrazivý severský death metal s blackovým skřehotem. Přestože lze zmínit pár drobných výtek k preciznosti zvuku: mírné plechové vrnění na koncích skladeb a bicí chvílemi podivně znějící jako automat. Jinak před sebou Fester hrnou vše co má mít pořádná metla. Relativně propracované skladby, syrový, i po letech velmi poslouchatelný, zvuk a energie na rozdávání. Není moc rozdílu zda klusají rozvážným středním tempem nebo se rozjíždí z mírného kopečka. Vzteklé krákorání rozpíná nad kytarovými vyhrávkami svá křídla. Bez problémů také až doomově zpomalí a tepou a duní, činel nemilosrdně odťukává čas.

Co víc napsat? Objevit tyhle upřímné kovotepce v době původního vydání určitě bych si je zachoval v srdci dodnes. Takhle je nutno poděkovat americkému vydavatelství Abyss Records za pečlivé znovuvydání (2010), na němž je kromě celého alba ještě bonusová živá nahrávka When Darkness Confirms (10) z o rok staršího demáče (1991). Nejprve se zdá, že Fester mrskali přímočaře frčící black metal, ale na devíti minutách (o tři více než na nahrávce) předestřou i další polohy, přesně tak, jak jsem už psal. Zvuk je samozřejmě víceméně dokumentační a má jen doplnit pohled.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama