Klutz - Live at PunxPiknik (recenze)

12. prosince 2011 v 9:00 | obyčejný posluchač
Klutz - Live at PunxPiknik (3"CD-R, 2011, Obsedante/Swamper)

Starý dobrý underground v čerstvém solidním provedení. Kdo už jiný by jej měl udržovat při životě než punkáči Klutz! Třípalcový vypalovák uložený v solidně potištěném kartónu, stránečka s texty - tolik 'čerstvost a solidnost' provedení jedenadvaceti kusů, jehož jsem hrdým majitelem. 'Starý dobrý underground' vyplyne z následujících slov.


Zvuk punkových odrhovaček s intenzivními chvilkami hudebního násilí trpí velmi slabým zvukem získaným snad z kamery nebo telefonu v luftu. To mi připomíná, když jsem mono kazeťákem lovil své první koncertní úlovky. Třeba pulsování celku společně s bicími (2,4 a jinde). Ano, nahrávka se dá poslechnout, dvacítce lidí poslouží jako dokument, že byli u toho, kapela pak představí svou typickou tvář a ještě jí zbyde dost prostoru, překvapit, když to na koncertě bude zvukově lepší. Za povšimnutí stojí třeba překotně svištící bicí nebo štěkavý vokál.


Ale jinak, by to šlo, proč ne? Co byste nadržený fanoušek dal za pirátský záznam své oblíbené, nedostižné kapely? Před patnácti lety byste nad bootlegem "své" kapely chrochatli blahem a teď ofrňujete? Já jsem nezapoměl!!!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 martin martin | Web | 12. prosince 2011 v 20:53 | Reagovat

Díky za recku, Radku!
A uhádls dobře - nahráno na foťák. Vypáleno do světa bez dalšího masteringu.

2 RadeK.K. RadeK.K. | Web | 14. prosince 2011 v 12:29 | Reagovat

[1]: TAK TO MÁ BÝT! DAREBÁCI STAHOVÁCI SI NIC JINÉHO NEZASLOUŽÍ A RECENZENTI BY SE BRZO ROZMLSALI, HEHE!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama