Zemřel Seth Putnam (info)

18. října 2011 v 13:43 | pozůstalý fanoušek

11. června 2011 ve věku 43 let zemřel Seth Putnam.

Přestože už je to nějaký pátek, na tuzemském internetu žádné zmínky, žel, je to tak. Zpěvák Anální Kundy dostal infarkt. Jak my možná řekl on sám - "trefil ho šlak", "vzal ho čert".

Kdo zná tohoto divočáka, byť jen zprostředkovaně díky muzice, podotkne patrně, že mu k tomu moc nechybělo. Šílený, excentrický, hyperaktivní, arogantní, blbý, drzý - takhle i jinak je popisován americký křikloun, kytarista a muzikant. Sám vedl a spoluzaložil nespočet kapel a projektů, hostoval na deskách i koncertech ostatních (jako nejznámější jsou to doprovodné vokály na The Great Southern Kill), urazil, popral se nebo jinak provokoval další lidi (z těch nejprofláklejších je to třeba Chris Barnes). Je otázkou, nakolik jsou to všechno relevantní informace? Něco se dá vydedukovat z názvů skladeb, něco málo dohledat v článcích a rozhovorech a přestože Sethova hudební kariéra byla více než pobuřující a kontroverzní, osobně si myslím, že to byl pouze jeho způsob vyjádřování. Já sám tohle chování necítím jako šťastné, ale coby hudební sdělení jsem schopen se s tím ztotožnit.

Kapela A.C. patřila společně s Masitými Hovny a Sedmi Minutami Zvracení do jakéhosi undergroundového trojúhelníku nacházejícího se na nejzazším okraji hudebního spektra. Každá z kapel osobitě produkovala noisecore - nejextrémnější kytarovou muziku (!) vycházející, rozšiřující a posouvající již zaběhnutou grindcore škatulku. Coby společné běžce a následovníky si připomeňme žaponské Final Exit, Gore Beyond Necropsy, DxIxE, ostrovní Sore Throat, evropské jednotky B.G.T., Cripple Bastards, Tumor, a mnoho a mnoho jiných. V tuzemsku s bordelózou koketovali např. P.T.A.O., P.P.M.H. nebo Pan Demla. Samozřejmě není možné zapomenout na brazilské podzemí, kde to v tomto chlívku vždy pěkně vřelo a stále kvasí. Jakýs takýs přehled je na finském portálu o NoiseCore.

Seth Putnam byl znám pro svůj expresivně brutální křik a texty, které šokovaly, vyvolávaly morbidní humor, bezpochyby i nastavovaly zrcadlo. Opožděně posílám jeho blízkým a kámošům soustrastné vibrace! Pusťe si nějakou porci "kundích"mikro-flákot, vzpomeňte a zařvěte se mnou:
"Uááááárrgh
AC je gay,
heííííuhhh
DC je taky gáj,
qééééééssst
tenhle článek je gay,
zzzzzdsssst
jenom Radek.k. je guy!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama