MENU (koncert)

6. září 2011 v 19:30 | obyčejný posluchač
... další pokračování hudebních a experimentálních večerů

MENU

10. září 2011 od 20 hodin

www.menumusic.cz

---------------------------------------------------------------------------------------------
Tradice vystoupení pod širým nebem využívající unikátní atmosféry a architektury historické části Hradce Králové přinese
Tentokrát se na dvou improvizovaných podiích vystřídají tři různorodé hudební projekty, jejichž společným jmenovatelem bude místo, a to sice Severní terasy přiléhající ke kostelu sv. Jana Nepomuckého v Žižkových sadech.

Vstupné je volné. Něco k pití bude.
---------------------------------------------------------------------------------------------

SKY TO SPEAK

Elektronické duo Sky To Speak jsou Matěj Kotouček (ex-Fungitrash), který je autorem hudby a Ondřej Synáček (ex-Soxoo), starající se o její vizuální stránku. Symbióza hudby a obrazu je zásadní jak pro vznik jejich tvory, tak především pro samotnou prezentaci, kterou tvoří prolínání se obou složek. Na svém kontě mají album s názvem Film, které je hudebním pokračováním předchozího projektu Fungitrash. Nový materiál však využívá rytmických podkladů střídměji a otevírá se náladotvorným zvukovým krajinám a novým zvukovým experimentům.


JOJO BLUE

Bratislavský producent Jojo blue (Jozef Miklós) se prezentuje vlastní osobitou vizí dubstepového žánru. Rytmicky jednoduchou kostru a charakteristické beaty dubstepu doplňuje rozličnými samply obsahující nostalgické prvky z filmů, starších skladeb či mystickými vokály. Ačkoliv aktuální podoba dubstepu propaguje zejména image "velkých ramen", Jojo blue se snaží o pravý opak. Jde ke kořenům žánru, soustředí se na zvukovou stánku a nikoliv na trend. Obrazově jeho vystoupení doprovodí Andrea Pekárková alias AKA 47, jenž je progresivní vizuální umělkyní, která se nevěnuje pouze VJingu, ale také prostorovým instalacím, videu či počítačové grafice, jenž je součástí jejího studia multimédií na TUL.

KLaNGundKRaCH Kollektiv

KLaNGundKRaCH Kollektiv je unikátní příležitostné seskupení tvůrců, kteří jsou sdruženi okolo legendárního stejnojmenného pražského industrial-noise labelu.
Hudební improvizace společně s zvukovou rozmanitostí proměnlivé sestavy zahrnující například členy formací Ru!nu, No Pavarotti, Head In Body slibuje neopakovatelné hudební vystoupení a překvapení na druhém improvizovaném podiu, jenž se naposledy setkalo s velkým ohlasem diváků.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama