3. Moravský Industriální Festival (koncert)

6. září 2011 v 18:42 | obyčejný posluchač

3. MORAVSKÝ INDUSTRIÁLNÍ FESTIVAL

23.- 24. září 2011

Olomouc

S-cube (dříve S-klub), ul. 17. listopadu 43

www.akimbo.cz/mif

Cena vstupenky na celý víkend je 300 Kč na místě a 250 Kč v předprodeji,
lze objednat na adrese: http://sanctuary.cz/predprodejmif2011, nebo na mailu: akimbo93@gmail.com.

Předprodej probíhá až do pátku 16.9.2011.Line up:

----- pátek -----

19.00 DJ Knüppel aus dem Sack (Bělorusko)

20.00 Schloss Tegal (USA/ČR)

21.00 Republik of Screens (Francie)

22.00 Malakwa (Francie)

23.00 Skrol (ČR)

24.00 Cervello Elettronico (USA)


----- sobota -----

19.00 DJ Knüppel aus dem Sack (Bělorusko)

20.00 Paprsky inženýra Garina (ČR)

21.00 Muckrackers (Francie)

22.00 Akimbo (ČR)

23.00 Iszoloscope (Kanada)

24.00 Detune-X (Itálie)

Změna programu vyhrazena.


Krátké představení aktérů:

 • Mezi hlavní hvězdy bude patřit věhlasný kanadský projekt Yanna Fraussiera Iszoloscope, nabízející kombinaci temných ambientních ploch, těžkých hlukových distorzních rytmů a breakcore-industriálu i s čistě elektronickými prvky. Ten přijede mimo jiné představit již své šesté dlouhohrající album The Edge Of Certainty, které vydal spolu s dvěma remixovými a raritními CD v loňském roce u Ant-Zen po pětileté odmlce.
 • Nejznámější z letos široce zastoupené plodné francouzské scény bude jistě jedna z vlajkových lodí prestižního vydavatelství Alfa Matrix electro-punková Malakwa z Marseille. Se svou směsicí industriálních syntezátorů, digitálního breakcoreu, divokých kytarových riffů a provokativních punk-rockových vokálů velmi připomínající např. Ministry, Punish Yourself či NIN.
 • Až z USA přiletí zvukový experimentátor David Christian aka Cervello Elettronico, který virtuozně a velmi originálně míchá vlivy rhytmic-noisu, industriál-EBM a electro-ambientu. Mohli jsme se o tom přesvědčit nejen na jeho loňském již třetím dlouhohrajícím dvojalbu Bipolar, ale také na vlastní uši před 4 lety v Praze, kde spolu s P.A.L. a Twinkle patřil k headlinerům Dark Live Festu.
 • Až z dalekého Tours k nám přijede Syco, frontman již u nás dobře známých a zapsaných Chrysalide, aby představil svoji novou industriálně pokleslou noisově breakbeatovou lo-fi partu z jednoho z nejprogresivnějších francouzských vydavatelství Audiotrauma Republik of Screens se svojí novou deskou. Zapomeňte na Chrysalide, tohle teprve bude apokalypsa.
 • Stefano Rosello, tvůrčí otec italského hudebního vydavatelství Rustblade, se nám představil již vloni po boku bubeníka legendárních Skinny Puppy Justina Benneta jako frontman světoznámých průkopníků Bahntier. Letos nám předvede svůj další projekt - rhytmic-noisový minimalistický Detune-X, s kterým brázdí již roky evropskou i americkou scénu. Příznivci Xotoxu, Terrorfaktu a Maschinenfestu, nastražte uši.
 • Paprsky inženýra Garina jsou na domácí scéně industriálními průkopníky. Jejich vlastím nákladem vydaná deska "Blbá Evropa" v roce 1991 notně předběhla dobu. V současnosti velmi sporadicky vystupující mnohohlavé těleso vyráží na mimopražský koncert po velmi velmi dlouhé době.
 • Když vloni Vladimír Hirsch představil v Olomouci svůj speciální industriální set, ještě nikdo netušil, že do roka a do dne vzkřísí s Martinou Sanollovou a Tomášem Saivonem z mrtvých jejich legendární projekt Skrol, v němž se mísí prvky martial industrialu, klasické hudby, těžkého sample artu i post punku. Jako neodmyslitelná součást domácí scény v Olomouci nemohou chybět.
 • Ani Schloss Tegal nejsou pro domácího fanouška ničím neznámým. Temní průkopníci hudby pro psychologické účely si začali prošlapávat svoji stezku ke kultovnímu postavení v industriální branži ještě v době, kdy je chodil obdivovat Trent Reznor, zrovna formující Nine Inch Nails. Ale nenechte se mást, jejich extrémní noise se silně psychogenním kosmem a podprahově tajemnými zvuky nejsou určeny pro choulostivé posluchače.
 • Dalším francouzským žolíkem budou pro jemné povahy možná těžko stravitelní Muckrackers. Ti ve své nezaměnitelné tvorbě prostřednictvím nespočetných hudebních alb a video-aktů i v četných mimohudebních aktivitách bojují za práva horníků, ocelářů a dělníků rodného Lotrinska. Jejich partyzánský industriální harsh-punk vystavěný na noisovém podkladu a hutných kytarových stěnách, podpořený skvělou na živo tvořenou videoprojekcí, odjistí v Olomouci parádní hlukovou bombu.
 • K inventáři festivalu již tradičně patří šumperští, četnými zahraničními koncerty protřelí, zvukoví nihilisté Akimbo, jehož členové tvoří organizační páteř celého festivalu. V programu představí to nejhorší z alba Ein Tanz mit dem Tod i novinky z připravované nové desky.
 • Úvody a závěry programu v jednotlivých dnech budou patřit svéráznému běloruskému DJ Knüppel aus dem Sack, který již vloni svými neotřelými postupy a brilantním výkonem přesvědčil publikum o svých jedinečných kvalitách.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama