Morokweng - Svět se zhasne i bez nás - EP 2011 (recenze)

29. srpna 2011 v 9:00 | obyčejný posluchač
Morokweng - Svět se zhasne i bez nás - EP 2011 (CD-R, samovydání)

Má-li veškeré úsilí kapely postupovat kupředu, chce-li se nějak prezentovat, pak to má vypadat přesně tak, jak je tomu u novinky Morokweng. Žádné fňukání, že to nejde, že se něco podělalo, že to mohlo být lepší. Prostě to udělali nejlíp (jak mohli) a je vymalováno. Dotažený obal, zajímavá muzika, čtivé texty, bezproblémová komunikace.

A je to tady zase! Míchání různých hudebních elementů je super, ale co si má počít recenzent, aby výsledný průsečík popsal čtenáři. Posluchač už se s tím nějak popere, předpoklad je, že mu je kapela a její konání náležitě představeno. No snad to nějak dopadne a hořickým pomůžu. V opačném případě by mě to secsakra mrzelo, protože to válí i valí!

http://usr.bandzone.cz/band//mo/morokweng/gallery/profile.default/AapMQe3Ke5ce_grRSoo1atjoB2jJvQk_.jpg

Úvod songu Svět se zhasne i bez nás (1) rozverně pidliká, dále akordicky tlačí, hýbe strukturami, dráždí emotivními zpěvy: bezradným řevem, křikem i melodickým ornamentem. Proč mi v posledně jmenované poloze leze do hlavy brněnská Insania může být jen podobnost čistě náhodná. Svár (2) pokračuje v započaté práci, tedy střídání výraziva: těžkotonážní pohyby, hostující zpěváci Matěj Čejchan (dále ve čtyřce) a Libor Zajpt (toho pak vyslechnete ještě v šestce), vyhrávka čisté kytary s šeptáním. U 7ran (3) se pomalu ale jistě začínají zjevovat obrysy Morokwengu. Prostě emo-hard-core grunt tvrdý jaxviň, se kterým se trojice nechce spokojit a roubuje jej všelikými štěpy. I když mě k tomu trojka poňouká (4), lhát Vám v žádném případě nebudu. Jako vždycky se snažím ze svého pohledu/poslechu popsat jen to, co mi jest zjeveno. Krása n(v)esmírná, když někdo vymyslí takovou melodii a dotlačí ji k přirozeně poslouchatelnému vnímání. Díky intenzitě se nestane odrhovačkou, leda by ji uzmula hospodská parta přehrávačů líbivých trháků. O rádia strach nemám, ta jsou určena k zániku už dávno. Znáš (5) zakoketuje s humorem. Než však k těmto osvěžujícím pasážím dojde, kapela bude chvíli hudrovat. Kdo vydrží, bude oblažen kontrastními jazzovými schody, vzletně atmosférickými sbory, mezihrou s parafrází rapu, pozdravem panu Podlahovi, samozřejmě za neutuchajícího elánu dělat tvrdou muziku. Poslední vál Zoe Jensen (6) má dvě drobné chyby. V bookletu je u textu evedena jako Zoe Jansen, v soupisce u kreditů pro změnu není zapsána vůbec. Tyhle drobnosti však nemohou pokazit nic z toho, co už proběhlo a co zbývá. Rozebrání písně a přehledné předvedení všech prvků posluchači je vítané.

Texty! Muzika!! Produkce!!! Smekám, chválím, doporučuju!!!! Podporujte!!!!!

http://www.nmnl.cz/obrazky/recenze/morokweng_sszibn_-_cover.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 humanbeanpiece humanbeanpiece | E-mail | Web | 31. srpna 2011 v 14:26 | Reagovat

Tohle vypadá nadmíru zajímavě...

2 RadeK.K. RadeK.K. | 31. srpna 2011 v 22:06 | Reagovat

... O TOM ŽÁDNÁ! JSOU TO KUCÍ ŠIKOVNÍ!

3 Morofanda Morofanda | 5. září 2011 v 15:52 | Reagovat

Zajímavě?? Tohle je jedna z nejlepších kapel, kterou znám... A na koncertech válej ještě víc :)

4 RadeK.K. RadeK.K. | 5. září 2011 v 21:42 | Reagovat

TO KONCERTNÍ VÁLENÍ TUŠÍM I BEZ MOROFANDOVSTVÍ, HEHE!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama