Semai - Opus Dei (recenze)

31. července 2011 v 9:32 | hlukaři, ti se maj
Semai - Opus Dei (CD-R, 2011, Gnosis Records)

Velmi pěkně je vybaven tehle titul jihlavského projektu Semai. Šedozeleně metalízovaný papír je vkusně potištěn dobovými rytinami a nezbytnými informacemi. Disk je sic polepen mnou nenáviděnou samolepou, ale ta zatím drží na svém místě. V bookletu je volná kartička s číslem kopie ze série 66 kusů.

Dle dopisu nahrávku vytvořil Biskup Hastur v tovární hale, což je spíše informace pro dotvoření představy než technická podmínka. Industriální mohutno se neprojeví hned, ale jakmile se ujme moci, nepustí. Dies Irae (1) je vystavěna na hučícím, velmi pomalém tepotu baskytary, následně doprovázeným zádumčivými zvuky a nakonec i opatrnou rytmikou. Ze zkresleného rytmu na povrch vystupují zázené akordy a vše se chvílemi slévá až k estetice varhan. Temné vlny ambientu kombinované se špinavým industriálem. Škoda toho brumu na konci... Missa Pro Defunctis (2) jede ve stejných kolejích, jen se poměry otočily. Strašidelné hučení nehraje prim, výsledek je ku prospěhu pročištěn. Lze tak lépe přemítat o jednotlivých zvucích.

První setkání s projektem Semai v této solidní podobě se klidně obejde bez informace o black metalové minulosti. Až další nahrávky a ještě lépe živé produkce dají odhalit smysluplnost téhle muziky. Našlápnuto je dobře!

http://www.metal-archives.com/images/2/7/6/3/276347.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Garasu Garasu | 31. července 2011 v 16:57 | Reagovat

V Ý T E Č N É !!!

2 RadeK.K. RadeK.K. | 3. srpna 2011 v 22:01 | Reagovat

[1]: recenze nebo deska? Tak jako tak, P    R O Č ??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama