Bratrstvo Luny - Goethit (recenze)

27. července 2011 v 9:00 | Sesterstvo Slunce
Bratrstvo Luny - Goethit (CD, 2009, LunArt Records)

CD poslouchám od doby co jsem jej obdržel už po několikáté a stále nevím jak popis uchopit. Předně stojí za zmínku obal. Ve své podstatě netrpí vadami na kráse. 32-stránkový booklet je naditý informacemi, texty (českými i anglickými), fotkami. Za drobnou výtku bych si dovolil zmínit necitlivé použití standardního fontu v druhé půli knížečky. Co mi také nesedí je použití civilních a "vychechtaných" fotek hostů. Když už je celek nádherně stylizován, oba tyto detaily by vše jen podpořily a umocnily.

Kapela sama se představuje jako 'Trubadůři gothického rocku'. Nelze než souhlasit. Klidný průběh s chladnou atmosférou, hymnická pentlení refrénů, citlivé podkreslování samply, opatrné použití zkreslených kytar, uhrančivý zpěv s několika odstíny. Písně se dají poslouchat coby vyprávěné příběhy, které zní nad podkladem jednoduché rytmiky, ševelící kytary a všeobjímajících kláves. Srozumitelné textové vize Hraběte R.X.Tháma s příjemně se poslouchajícími hudebními nápady Lorda Darkthepa jsou vkusně a užitečně podpořeny dalšími studiovými muzikanty. Oba společně tak bez zbytečné námahy předvádějí auru dekadence a kus pochmurného vesmíru. Alespoň na mě to tak působí.

Graficky-vizuální složku "projektu" Goethit ošetřil Deather, známý i mnohem temnějším uměním. Zde nadmíru zdařile pracoval ku prospěchu kapely a jejích témat.

http://www.fobiazine.net/_data_app_articles/2009/3734_coverBratrstvoLuny.jpg

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Garasu Garasu | 31. července 2011 v 16:51 | Reagovat

Nemůžu si pomoct,ale je z toho dost silně cítit rukopis XIII.století,hodně silně,ale jinak je to dobré,dekadence a kus pochmurného vesmíru.

2 RadeK.K. RadeK.K. | 3. srpna 2011 v 21:59 | Reagovat

[1]: jasánek třeba i Tebou zmiňovanou kapelu lze vystopovat, je to všechno v rámci žánru...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama