Mary Yamaguchi - Sabaku No Yatai (recenze)

15. května 2011 v 9:00 | obyčejný posluchač
Mary Yamaguchi - Sabaku No Yatai (CD-R, GooDeal)

Při svém úchylném sběru japonských muzikantů jsem narazil na firmičku GooDeal. Podle vnějších detailů pěčlivě mapují umělce ze svého okolí. Okolím v jejich rozměrech si dozajista lze představit u nás celé Čechy. Jednou z takových písničkářek je Mary Yamaguchi. Přestože se narodila v roce 1979 přitahuje ji akustický zvuk. Mezi oblíbence řadí kapelu ze sedmdesátých let Peter, Paul & Mary. Že to není jen chvilkové okouzlení, ale vážné spojení potvrdila přijetím uměleckého jména podle Mary Travers. Své skladby i texty si píše už od základní školy.


První singl Noční zastavení v poušti (Sabaku No Yatai/Night-stand In Desert) představuje čtyři písně, všechny s posmutnělou náladou a příjemnými melodiemi. Určitě je noc, kdy si zapláčeš (Sabaku no Yatai/There's Night When You Want To Cry) (1) otevře lkavá předehra houslí, které průběžně zanotují a pak je už vše plně ve zpěvaččině režii. Sama se doprovází na španělku a celek má sílu. Je tu cit, výraz a přesvědčivost a před koncem jemná druhá kytara. Krásné je žít (Shizen no Naka de Ikiteiru/It's Splendid To Live) (2) výrazněji nevybočuje, jen zpěv je podpořen klavírem a vše jemně podbarveno klávesami. Stejně samozřejmá naléhavost i malá vyhrávka Vám dojde až při opakovaném poslechu. Někdo je schopen vnímat a vychutnat si poleženíčko na louce nebo klidnou chvilku u kávy s partnerem. Pokud k tomu tiše bude hrát píseň Závan štěstí (Shiwase no Nioi/A Smell Of Hapiness) (3) bude idyla dokonalá. Ale pozor, je to opravdu jenom mizivá chvilka s příjemným hlasem a klavírem. Vzhledem k fotce na obalu jsem poslední skladbu Život máš ve svých rukách (Mirai ha Anata ga Tsukurumono/The Future In Your Hand) (4) očekával zase s kytarou, ovšem prim hraje zase klavír a podkladové klávesy. Španělka se přidá až po třetině a nenápadně bude doprovázet až do konce.

Mary Yamaguchi

Nepochybuju, že texty budou lehce nasládlé, možná i krapet naivní a klišovité, ale jednak se to nedá předjímat, za další bych to mladé dámě zřejmě uvěřil.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama