H.E.E.L. - Light In The Hell (recenze)

8. května 2011 v 9:00 | hýl obecný
H.E.E.L. - Light In The Hell (CD, 2005, Monopolrecords)

Krásně vyvedený digipak neposkytuje mnoho informací, přesto z těch drobků lze trochu vyčíst, něco domyslet. H.E.E.L. tvoří Patrik Lev z Depresive Disorder a Martin Pavlík, kteří se starají o hudební část. Projekt doplňuje Tom Galle s vizuální složkou.


Vydavatel v doprovodném textu na obalu prozrazuje stylovou přihrádku elektronická ambientní hudba - v zásadě se s tím dá souhlasit. Poklidnější ráz a volné proudění s sebou však nese dramatické až nervózní napětí, podporované rytmickými vzorci a řekl bych etno náladami z vesmíru. Strašení je příjemně rozmělňováno krásou, líbivost na jiných místech zase borcena temnotou. Rozvaha střídá tanečno, podupávání ustane s příchodem bezpohlavních ploch. Velmi sporadické použití hlasů umocní odcizenost a nelidskost - ne hudby, ale nás samotných.

Protože projekt byl koncipován jako spojení zvuku a obrazu, nelze se nezmínit o obalu a dalších prvcích určených k dívání. Jedovatě zelený digipak nabízí šest upravených obrázků. Na datové stopě jich najdete mnohem víc, včetně komentáře o tom kdy, jak a proč vznikly. Můžete si je prohlížet buď samostatně, nebo si spustit *.exe soubor coby 16MB slideshow s muzikou z desky. Škoda, že zúčastnění před šesti lety na disk neumístili i jiné video formáty. Chtělo by to reedici nebo další pokračování v DVD podobě.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 VLTAVA VLTAVA | 15. prosince 2011 v 1:37 | Reagovat

zajímavý je i pokračování: FRONTIER GUARDS CD PREDESTINATION

2 RadeK.K. RadeK.K. | 18. dubna 2013 v 22:57 | Reagovat

[1]: Snad se se zajímavám okračováním někdy setkám. Díky za reakci!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama