Dokaka - Human Interface (recenze)

23. května 2011 v 9:00 | RadeKaKa
Dokaka - Human Interface (CD, 2009, Dual Plover)

Australské vydavatelství vydává zajímavé tituly průběžně, ovšem tenhle štych je trefa do černého, jednoznačný hit, neoposlouchatelná zajímavost, běžně neslyšená exkluzivita, zvuková alternativa, popová avantgarda!

Sedmnáct hodin vokálního šílenství bylo s nesmírným hudebním přehledem a citem pro zvuk uspořádáno do 88 miniaturek. I přes jejich více než krátkou délku Vám poskytnou disk naplněný málem po okraj (68:39). Výtečná produkce nahrávky i obalu, typického pro Dual Plover, jsou samozřejmostí.

Myslíte si, že si umíte představit co vše lze lze vypustit z úst? Nevěřte si tolik. Jste si jisti, že tuhle desku prosvištíte s mávnutím ruky? Nechci Vás posuzovat podle sebe, ale já na to nemám. Ještě tak u Adachi Hotomi Royal Chorus, ale v tomhle případě je těch vjemů tolik, že se to až zdá nemožné. Vokální ekvilibristika, didgeridoo, klávesy, samplery, syntezátory, bicí, perkuse reálné i vymyšlené, kytary, žestě a mnoho dalších nástrojů a zvuků - to vše samozřejmě jenom 'na hubu'. Při běžném poslechu vnímavý posluchač valí oči, pouští slinu z otevřené chlebárny, mne si uši, jestli se mu to nezdá. Písničky, řízené bláznění, hudba, kultivované třeštění, vysoká kultura!

Exhibice Bobby McFerrina pro děti v mateřské školce, závody parních lokomotiv, chechtající se Björk po tripu, nasamplovaný pochod Charlie Chaplina, imitování animovaných seriálů a cokoli ještě zajímavějšího, na co mi absolutně nestačí fantazie. OBI proužek taky říká vše co potřebujete vědět: jeden hlas, žádné efekty, žádné dolaďování, žádné samplování, další tvář japonského beatboxera. Lidské rozhraní - lidský syntezátor. Dokaka!


p.s. Poslední novinka z bulváru: Do rytmu divoce tleskající 4tet se po sjetí desky pohádal, kdo měl tak blbý nápad dělat vokální předělávky komerčního hnoje, když to jde i bez podbízení se posluchačům. Protože nedošli k uspokojivému výsledku, raději se rozpadli.

... tady něco pro metláky, aby mě nepomluvili, hehe!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 humanbeanpiece humanbeanpiece | E-mail | 26. května 2011 v 22:58 | Reagovat

Dokaka???
...
Vocaluniinstrumentalist?
...
Dokaka!
!!!
Do prdele dobrý!!!

TOMU KURWA ŘÍKÁM NOISSE!

A ten blázen, tedy přímo jeho osoba, se zdá být geniálním pábitelem... Fantastické!

Pracuje s nadhledem a povznáší to, je to vtipné i promyšlené. Fakt geniální umělec.

2 RadeK.K. RadeK.K. | 28. května 2011 v 0:24 | Reagovat

taky jsem takhle spokojený a nadšený...!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama