Defeated - V bahnech (recenze)

11. května 2011 v 9:00 | obyčejný posluchač
Defeated - V bahnech (CD, 2010, Panda Music)

Hostující klávesák Miloš Julínek hned na úvod vysmahne minutové náladotvorné intro a pak už čtverka z Moravy Defeated upouští smrádek starometalu tu a tam podpořený klávesovým přizvukováním, jako např. hned v Undergroundu (2). Tři a půl minuty mohou dát skladbu, ovšem pro vyplnění textem je někdy nutno tento třikráte opakovat. Skřehotavý vokál a hororové příběhy navozují podobnost s Master's Hammer. Ale proč ne? Jednou se to dobře jednou poslouchá, na koncertě určitě dobře paří, protože co kytarista Pačess složil, je nenáročné a srozumitelné. I takových je potřeba. Samozřejmě jsou tu nápady, tu španělka, střídání zpěvů, práce s náladami, zpracování básně S. K. Neumanna Vypučel jsem z bahna... (9), ale ani to vše nestačí na prokouknutí, oposlouchání a očekávatelnost. Dobrý, hodný zvuk se přizpůsobí sluchátkům i reprobednám, takže nula od nuly pojde.

Na CD je umístěn i videoklip Vyvrhelovo lože. Dobré zpracování Radomírem Jadomkem plně souzní s tím co Defeated produkují. Žádná moderna, pěkně po vzoru starých hororů. Oceňuji, že vše si natočili sami a nepojali klip jako lacinou vykrádačku a slepenec. Kdybych bodoval, tento krok by jim při závěrečném hodnocení dost pomohl.Obal plní standard, zelený duplexní tisk vystihuje temnější tématiku celku. Kameny, tlející dřevo, členové kapely. Co mi trochu vadí jsou zdeformované fotky nebo různě velký font. Co bije do očí o poznání více je střední dvojstránka, kde je vyobrazen samostatně pózující kytarista s necitlivě umístěnými logy sponzorů.

Mám pocit, že ani kapela ani firma nebudou s mým popisem spokojeni a já si podřezávám metalovou větev víc a víc, hehe. Málo platné, život jde dál a tohle mě už dlouho nepudí, sorry chlapi!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama