Dancefloor In Decay / N.R.Y.Y. - Split (recenze)

20. května 2011 v 9:00 | obyčejný posluchač
Dancefloor In Decay / N.R.Y.Y. - Split (CD-R, Nuclear Alcoholocaust)

Obal na nic (plynové masky jsou jedno z neojobhranějších klišé, stříhání nekomentuju), disk na pytel (odchlípaná samolepka, kterou jsem po několika nezdařených pokusech o poslech odlepil a fláknul do krabičky). Musím ještě něco dodávat? Ani se mi to nechce poslouchat.

U Dancefloor In Decay to dle názvů skladeb vypadá na smutnění po slečnách. Zkreslené elektro eskapády nejprve osamoceny, pak se přidají i umělé rytmy. Prasení zvuku neustává, dále se rozostřuje. Kontrolované industriální zvuky (3,5), dojde ale např. i na experimentální ambient (7). Stavba kompozic má tajemství, jednoduchost, hravost i hrubost, proto se dá poslouchat.

N.R.Y.Y. lehce zaburácí až poté, co prázdně a velmi tiše smíchají válečnou vřavu s automatem (8). Pro začátek dejme tomu. Snad si šéfík koupil nový sampler a testuje jej. Etnické bubínky, ruchy, synťákové hvizdy, distorze (9). Nepsletl jsem se, bubínky jsou zaměněny za sitár, ostatní pokračuje. Okouknout terén a rychle se proběhnout (10). V extrémních polohách je co poslouchat, myslím hlukového. Experimentování je přítomno (11) a pokračuje dále (12). Skřípající zvuky se vynořují a prolínají s těmi chroupavými.

O.K. beru Vás na milost.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama