Kenji Siratori / Paregorik - Autopsia/Sleeplesness (recenze)

24. dubna 2011 v 9:00 | siratorik
Kenji Siratori / Paregorik - Autopsia/Sleeplesness (CD-R, 2010, Vomit Bucket Productions)

Dnešní doba skýtá málem nekonečné možnosti, přesto méně je někdy více. Černobílé industriální motivy na kvalitně vytištěné, normálně oříznuté dvojstránce by měly být normální. V tomto ohledu je pro mne vše v pořádku.

Japonský umělec Kenji Siratori ve své neuchopitelné diskografii brousí všemožná zvuková zákoutí. Na tomto splitu divoce zachází s ruchy a hluky, jež se odtrhávají od křehkého základu, pří odletávání navíc ničí a škrábou povrch. Malé ostrůvky chvilkových zklidnění jsou až neznatelná. Zvuk je na poslech příjemný, vše je přehledné, přesto neočekávatelné. Určit jakým způsobem bylo dosaženo výsledku není tajemné, ale nahlížet se na to dá z různých směrů.

Paregorik z naší republiky je Martin Saf, ve skutečnosti Martin Šafář. Má počáteční nevěřícnost je záhy rozmetána ostrým harsh noisem. V kontrastu s japonským kolegou působí zkraje nahrávky dobře, už po pár minutách mi však přijde dost statický. Určitě se v celku i něco děje, ovšem to ocení jen nejotrlejší a nejzkušenější posluchači. Ostatním zůstane pocit nudy. Tipnul bych si, že stačilo otočit poměr při mixu, tedy lehce upozadit bytelný zacyklovaný drsný základ a vytáhnout přídavné hluky.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 M/S M/S | Web | 3. května 2011 v 10:27 | Reagovat

A tos ještě neslyšel můj hnw projekt Static Mantra, cheche!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama