BUUR / 12 Monolithic Monks - Split (recenze)

20. dubna 2011 v 9:00 | obyčejný posluchač
BUUR / 12 Monolithic Monks - Split (CD-R, 2010, Glass Anvil/Hluková sekce)

Ostravské vydavatelství Glass Anvil a souběžná internetová platforma Hluková sekce se činí. Nemám tak úplně na mysli množství vydaných titulů, jímž by zaplavovala svět, jako spíše provedení svých produktů. Skromný, leč krásně nápaditý obal aktuálního počinu lahodí oku. Černý karton je z jedné strany bíle potištěn technologickými mutacemi medvídků, kteří se potkali u Kolína, ze strany druhé je polepen černobílým obdélníčkem, na němž toho ohledně nahraných umělců nejde nic přečíst. Od toho jsou ale stránky všité dovnitř. Mezi těmi letákovými, je vtipně ukryta i část týkající se právě zvukového obsahu. Lightscribe disk je typickou samozřejmostí. Výtečné!


Jediné co se dozvíte je, že Buur jsou z Ukrajiny a podle internetové adresy dále usoudit příbuznost s Mossy Pussy. Jak se na vedlejší projekt sluší, produkuje něco jiného než mateřská harsh noise jednotka. Ambientní hučení Buur (1) zacházející až se strašidelnou atmosférou je vystavěno pomalu - příjemnými ruchy a mohutnými údery. Po dlouhé době vkusná industriální atmosféra, jež by si zasloužila, abych ji poslouchal déle než pouhých patnáct minut!

12 Monolithic Monks jsou taktéž z východu, byť o něco blíže - ze Slovenska. Syrový, jaksi odtažitý zvuk předvádí divoké rachocení elektronickými manipulacemi. Smyčkované útržky La volonta sordo delle masse non puo muovers (2) zmateně pobíhají, poskakují, chvílemi si odpočinou. Ke konci lze rozeznat řádně zprzněnou kytaru. Rovněž italským názvem obdařený monolit Le bocche di quelli incatenati cieco non puo parlare (3) se pohybuje v podobném duchu, byť je tu o něco víc opakování. Pokud by se podařilo srovnat zvuk do ucha příjemnějšího spektra, využívajícího i basové frekvence, poslech by byl o dost milejší.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama