Hiroshi Hasegawa - Ascension no. 999 (recenze)

2. března 2011 v 9:00 | ASTROnaut 666
Hiroshi Hasegawa - Ascension no. 999 (CD, 2008, Steinklang International)

Pro ty co netuší, pan Hiroshi Hasegawa za dávných časů produkoval psychedelický harsh noise ve skupině C.C.C.C., pak chrlí statický přesycený hlukový proud v následnickém jednočlenném projektu Astro, ale samozřejmě tu a tam utrousí nahrávku i pod svým civilním jménem. Jaký je v tom smysl, se pokusím poodhalit.

Temnými fraktály opatřená deska jde rovnou na věc. Nervní začátek Partu 1 se rozvážně překlápí do intenzity. Co je ten který kruhový modulátor, kdy zasviští krátké vlny rádiopřijímače, zahouká zpětná vazba mikrofonu nebo některý z efektů neodhalíte i kdybyste byli zkušení. Řezavé střední frekvence jsou přebuzovány až k zešílení, střídají bručení obrovitých transformátorů, chvílemi pulsují, vše se průběžný pohybuje. Po dvaadvaceti minutách vzpomínám na mé první posluchačské setkání s druhou deskou C.C.C.C.. Taky jsem byl zvalchovaný, jako když se po mě přeběhne stádo bizonů.
Part 2 neponechává nic náhodě, absence pauzy nepřeje slabochům, takže pro mnoho lidí nepříjemné syčení, pískání a vřískání zčásti zmizí až po krátké chvíli. Během masáže mozku se objeví jakési změny, narušení monolitické masy, opětovné zpracovávání a hnětení. Divně kovové zvuky se rozlévají z prostředku do sterea, rozkmitávají se, divoce sebou smýkají. V druhá části živého záznamu ze 14. července roku 2007 se toho děje o poznání více, ovšem zaplatíte za to úbytkem velkého počtu zvukocitlivých štětinek v uších.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama