Rei Rea / Remedos Varios / Sklo / Noise Mortanna - Split (recenze)

4. února 2011 v 20:15 | vaio con dios sklos mortos
Rei Rea / Remedos Varios / Sklo / Noise Mortana - Split (CD-R, 2010, Glass Anvil Records)

     Ručně uklohněný splichtěnec je na pohled zajímavý. Tedy alespoň jedenáctá očíslovaná kopie, kterou jsem dostal k recenzi. Krycí knížkoschránka z balíkového kartonu je poslepovaná aluminiovou páskou a dále útržky barevných obrázků a černobílých popisků. Uvnitř je šikovně zasunut LightScribe disk a černobílá skládanka, ta navíc dozdobena barevnými pastelkami.
Tipuju si, že to bude takhle poslepované i co se kapel týká.


     Sedmdesátiminutovou nálož uvádí čtyřmi jednoslovnými dílky (1-4), mě naprosto neznámá, Rei Rea. Pokud se nepletu a špatně neslyším, jedná se tu o znásilňování kytary. Ta je trápena rozhoukáváním, natáčením v prostoru, aby bylo dosaženo co nejšpinavějšího zvuku, jenž je dále upravován efekty. Více než divokého třeštění se tu povaluje tavenina ze skomírajícího elektrického motoru.

     Desítka miniatur od cizinců Remedos Varios (5-14) je přerušovaným záznamem odkuďsi z plechového kádě dřevěným mikrofonem. Koncept dá upomenout na jihoamerické punkové kapely z garáže, kdy není důležité jak, ale co. V tomto případě je mi líto, ale neslyším ani jedno. Horší než lo-fi, prázdnější než vykradená zkušebna. Chápu okamžik tvorby, ale tenhle výsledek je podruhé k neposlechu. Žel ani mírně odlišný Bonus track (14).

     S živákem (15) se vytasili ostravští Skláři. Lehce zahuhlaný záznam nedává příliš vyniknout stále-dokola-delayovaným-ným-ným podrobnostem-tem-tem, ovšem hučoidní celek je patrný na první poslech. Vytváření atmosféry je pro severomoraváky jaksi typické, mě neinteresující, což o mě, ke své nelibosti, ví. Obecenstvo je jiného názoru, tleská a to je podstatnější!  

     Další neznámí - Noise Mortanna - mají jméno hodící se pro nějakou experimentující čarodějku. Pokud to souhlasí, tak tahle nadpřirozená bytost svou kouzelnou hůlkou točí fajnově. Mírně přesycené podkladové zvuky pulsují a nad nimi hvízdají ostré pisky. Krátké delayování je rozpoznatelné, ale díky průběžnému pohybu nehrozí oposlouchanost. Celek běhá od technologických chvilek k erupčním okamžikům. Povedených čtrnáct minut!

volně ke stažení, sosněte si dle libosti


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama