Garasu / Elma - Split (recenze)

4. února 2011 v 20:57 | japanec
Garasu / Elma - Split (CD-R, 2010, Glass Anvil Rec)

     Japonsky znějící název Garasu má tuzemský projekt borce za Skla. Trojice skladeb Karma (2), Bardo (3), Mantra (4) je ohraničena Intrem (1) a logickým Outrem (5). Oproti minulým záznamům jako by se tvůrce vzedmul k vyššímu cíli. Snad i účast na titulu s divokým kolegou přinesla své plody. Záznamy jsou intenzivnější, obsahují na-hall-ovanou atmosféru, samply hlasů a manipulovanou muziku. Střídání kvality i jejího protikladu v barvách, kombinování různých elementů ve prospěch hlukové matérie jsou potěšitelné.


     Česky zaměnitelná skoro-zkratka Elma je značkou japonského divokého noise. Soudě tedy podle jiných nahrávek, které jsem už vyslechnul dříve. Unrequited Love (6) není typický harsh noise jak jej známe u jiných tvůrců ze souostroví, ale i tak nechybí živelnost. Přihoďte krapítek spratkovské živelnosti a je jasno. Zvuku má průraznou jasnost, zašpiněnou dynamiku. Neustálé manipulování je osvěžující. Ani druhá devítiminutovka Lynching (7) příliš nevybočuje. Veřejné trestání efektů a dalších zařízení se provalilo, vyjímečně velebte mučitele!


     Abych samozřejmě nezapoměl! Krásné balení solidního obalu tvoří, obdobně jako třeba u 900piesek, červená kapsa z tvrdého kartonu, následně potištěna, polepena popisky a očíslována tou kterou kopií. Kolik jich je však v sérii celkem se nedozvíme. Co však z titulu činí nejneskladnější kousek sbírky, je přišitá hadrová panenka. Pokud má naznačovat woodoo panďuláka čarujícího za zničení noise, už do něho jdu vrazit několik jehel!!

stejně jako mnoho jiných titulů, i tento je volně ke stažení

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama