From Our Hands - Sinners (recenze)

3. února 2011 v 20:48 | obyčejný posluchač
From Our Hands - Sinners (CD, 2010, X Production)

     A zase ta proklamace "post-něco". Krytí se za štít čehosi, namísto přiznání vzorů a vlivů na plnou hubu a napružení veškerých sil do skutečné energie. Tuhle myšlénku už mám déle, ale nebylo ji k čemu přiřadit, tak to odnesli slovenští From Our Hands.

From Our Hands - Sinners

     Someone Like Me (1) - melodizující konstrukce, kombinování zvukových barev, přizkreslení vokálu. Hned v Bad to the Bone (2) dojde na mávnutí čarovného proutku a zvuk se projasní, stejně jako podstata muziky. Za vypíchnutí stojí z mé strany snad úderné pokřikování po vzoru starodávných punkerů. Eye for an Eye (3) tipuju na koncertní šlehu a povzbuzovač davu. On the Ground (4) se pro změnu hlásí motivem (hudebním i produkčním) jako od moderních kytarových kapel z médií. Další průběh songu ukáže, že je přesně taková. O nic horší, o nic lepší. Poslední písnička Till We Die (11) - uhlazený náhul s vyřvávačkovými sbory s silným refrénem. Krapet kytarových škrtaček, svižné tempo, prostor pro obecenstvo - na halekání i vylbnutí se.

     Chlapci z kapely, chlapi z vydavatelství, holky a kluci fanouškovští, klidně mě ukamenujte, já tuhle "rádoby tvrdou" muziku nežeru. Chválím dobrou angličtinu, uhrančivý, čitelný, poslouchatelný zvuk, jinak soráč! Nejsem schopen tvrdit, že je na desce dosti nápadů v rámci "americké nelodické post-hardcoreové scény", když ohluchnu, tak dejme tomu zaslechnu i "riffy jak od věrozvěstů nové vlny britského heavy metalu". Pokud to tak přece jenom je, jsem rád že tyhle proudy (ještě/už) neposlouchám.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama