Grog - Gastric Hymns Mummified In Purulency (recenze)

4. prosince 2010 v 22:47 | Čaj s rumem
Grog - Gastric Hymns Mummified In Purulency (CD, 2009, Vomit Your Shirt Records/Sevared Records/Lucidist/Murder Records)

     Byla-nebyla portugalská divoká smečka. Ani vlci ani jiná zvířecí chamraď. Od roku 1991 se světem potuloval Grog. Chvíli se nadechoval, aby v období od roku 1994 do 2006 řval jako splašený tur. Recenzovaný disk je jakýmsi shrnutím k plnoletosti.

     Jak se sluší a patří dárek k výročí má být pěkný, což se obzvláště u obalu povedlo. 14-ti stránkový, plnobarevný booklet s fotkami, popisky, recenzemi, letáky a plakáty by mohl sloužit jako vzor pro mnohé škudlílky. Zvukové stopy se s chlupem namačkaly do 74 minut. Předpokládám, že pro valnou většinu hi-fistů  bude problémem různorodý zvuk.


     Ten se pohybuje od výtečnéch kousků (1,2), přes dobrý záznam z koncertu (17-26), drsně obstojnou zkoušku ze studia (3-9), rozporuplné coververze (10-12) až po začátečnickou koncertní archiválii (13-16). Co občas chybí u zvukové produkce, je stálé v hudebním projevu. 
     Brutální pojetí death metalu, chvilkové styky s death metalem klasickým, ale taky s grindcorem. Neurvalá zběsilost, hrubozrná tvrdost, vokál proklatě dole, níž než kolty u pasu. Ve sbírce většiny vlastních songů objevíme cover verze od kapel Misfits (10), Agathocles (11) a Extreme Noise Terror (12). Laciný humor nabídne úvodní prd Anal Core (1) a zvrácený vtípek se objeví v závěrečné, stejnojmenné koncertní hitovce Grog (27).
    
     Jako mnoho podobných podobných shrnujících titulů, ani tento není ušetřen záporů. V případě Grog nejsou sice nijak zásadní, přesto se obávám, že deska se nestane zásadním bodem sbírek, ba ani lákadlem k opakovaným poslechům. 


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama