Sick - Satanism Sickness Solitude (recenze)

30. listopadu 2010 v 22:46 | obyčejný posluchač
Sick - Satanism Sickness Solitude (CD, 2008, Spikefarm Records)


     Trojice maníků kapely Sick na zadní straně kartónové kapsy vypadá jak po čerstvě prožitém šílenství. Muzika není extrémní, přesto dokáže s obývákovým poklidem pěkně zacvičit. Volně netlučený metalový základ je oživen zkresleným hlasem (1), ruchovými samply (3), elektronickým dusotem (4,6) nebo třeba black metalovým rozjezdem (4). První třetina desky se jeví jako by Carcass docházel dech a Black Sabbath chtěli být modernější než Marilyn Manson. Ani jedna kapela není vodítkem k popsání muziky, ani k vyjádření částí, ze kterých je složena. Trochu chmurnosti, metalového napětí, extaticky vypjatý hrelní vokál, k hororu svádějící zvuky, ke strojním technologiím lákající samply (7). Snad toho slyším více než je zdrávo, dozajista se v názoru na tuhle desku nesejdeme. Pomaláč s kapkou Jedu (8) je přijatelný hlavně díky současnému zvuku. Utrpení je nezměrné a klávesová vyhrávka jej ještě umocní, plynule přejde do poslední skladby, která je vlastně useknutým outrem!


     Zajímavá kapela o níž jsem neměl tuchy. Než ji postoupím dále, určitě dám pár poslechů, zda mi něco neuteklo. Doporučuji rovněž i Vám!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 David Kaplan David Kaplan | E-mail | 22. ledna 2011 v 20:25 | Reagovat

Ráďo tak toto už je moje denní dávka do lebky kterou mohu poslouchat imrvére od raná do noci,ale občas to prohodit s něčím tvrdším ačkoliv tato Kapela Sick má v sobě snad vše co by člověk chtěl hledat jsou to borci jen je nikde nemohu najít nemáš prosím jejich cd?Když tak mi dej vědět prosím Zdrávec Dáda Most (sirdeath)

2 RadeK.K. RadeK.K. | Web | 23. ledna 2011 v 18:15 | Reagovat

SORRY DAVIDE, MĚL JSEM PROMO, ALE POSTOUPIL JSEM JEJ DÁL.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama