Prosektura - Prosektura (recenze)

19. října 2010 v 20:15 | obyčejný posluchač
Prosektura - Prosektura (CD, 2006, Panda Music)

     Achich ouvej, mrzí mě, že musím začít takhle nagativně, ale tak strašný obal jsem neviděl už hodně, hodně dlouho. Dvě podkladové fotografie, bezpohlavní font a směšná lebka, která mi smysl nedává už vůbec. No budiž, tentokráte obal neprodává, spíše odpuzuje, muzika snad na tom bude lépe.


     Prosekturu vůbec neznám, což vůbec nic neznamená, protože spodní metalové proudy už moc nesleduju. Úvodní houpavá Bomba (1) ve své podstatě předestře oč půjde na zbytku desky. Tedy tipuju si. Triolová (duše) (3) se do své poloviny jeví jako instrumentálka, což je podpořeno i absencí textu ve zmateném dvoustránkovém bookletu. Překvapivá je tříčlenná sestava, kdy objevíte zpívajícího bubeníka. Celek si zachovává porci hutnější houpavé rytmizované tvrdosti s přehledným strukturováním a mě průběžně naskakují vzpomínky, kdy jsem slintavě rozkrýval hudbu Mordred, Body Count, Primus, Rage Against The Machine, v našich luzích pak Boron, Kurtizány z 25. Avenue, Krucipüsk, Sebastian. Netvrdím, že tyhle kapely uslyšíte, ale můžete je brát jako hrubý žánrový nástin.

     Tvrdost Prosektury na mě nepůsobí siláckou pózou, moc mě neoslovují texty, ale výsledek je srozumitelný a vtahující, uvědomím-li si navíc, že ji předvádi "jen" trojice. Fungovalo to dříve, funguje to i teď. Dobře nazvučený, hlasitý koncert musí být výtečným zážitkem, tak jen doufám, že mi Prosektura brzo skříží cestu.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama