Insane - Finite Number Of Exits!? (recenze)

19. října 2010 v 20:34 | obyčejný posluchač
Insane - Finite Number Of Exits!? (CD, 2007, Panda Music)

     Vydavatelství i kapela nabízí vcelku slušně vypravený titul. Když pominu nepříliš čitelné texty ve vnitřku skládací knížečky a necitlivě vložené reklamy, dostane se Vám všeho hojnosti. Sedm aktuálních skladeb roku 2006, tématické visualizace, videoklipu a MP3-kovým průřezem tvorby v letech 1996 - 2003. To je na poklonu!

     Co si matně vybavuju z let předešlých, Insane mrskali death metal, což materiál datové stopy potvrzuje. Už tehdy se snažili svou muziku dělat krapet složitěji, než jen smrtelně burácivě. Využití nabytých zkušeností v celém rozsahu předvádějí na albu. Produkční zahuštěnost vyplňuje prostor zvukem, muzikanti předvádí nápady, ucho si pochutnává. Tvrdá muzika podporuje pestré zpěvácké výrazivo, které se od smrtelné syrovosti neváhá ukročit k hardcore štěkotu popř. na druhou stranu spektra k melodickému poletování. Synťák mě uvádí do perfektního otevíráku, v podstatě tutovky alba. Mix hardcoreových Slayer a melodických Faith No More funguje skvěle. Zbytek alba už víceméně "tlačí na pilu", byť podvratných klávesových ploch, melancholicky silných melodických nápadů je dostatek. Kdo nahrál klávesy není zmíněno, tedy ani jasno, každopádně kapele sluší.

     Výtečný obal doprovázející disk mi narušují nepříliš čitelné texty v angličtině a češtině, ale hlavně necitlivě umístěná reklama vydavatelství Panda Music na titul kapely Prosektura, ale to už jsem psal...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama