Dark Gamballe - Pochyby (recenze)

20. října 2010 v 20:05 | obyčejný posluchač
Dark Gamballe - Pochyby (CD, 2010, X Production)

     Novinkový disk Dark Gamballe v datové stopě doplňují videoklipy. Žárovkáře režíroval Milan Škrob a nepřináší nic nového. Záběry na muzikanty jsou dynamicky střídány, doplněny digitálními "světluškami" a "mlhou" z jedniček a nul, přesto vcelku udrží náladu písně. Druhou skladbu Zhasínám pojal Jiří Miškeřík jako animovaně vizualizované střety. Nakolik odpovídají skutečnosti textu a kolik do díla promítnul svého, je otázkou. Tak či tak je zajímavé nechat se vláčet něčí představou.


     Co odděluje desátou desku Dark Gambale od popového mainstreamu je jistá (ne)chtěná nedokonalost melodií. Ty sice mají vzletnou sílu nadnášení, ale k nebeským výšinám nedosahují. Společně s hudební tvrdostí, pro masu nepřijatelnými efekty a postupy z ní však činí zajímavost pro všechny ostatní. Přestože rozkročeni mezi těmito dvěma břehy, mají muzikanti potenciál oslovit kohokoli, kdo si dá práci s několikerými poslechy. Až teprve pak si posluchač začne uvědomovat, jak moc se mu ta "divná" muzika líbí. Čistý srozumitelný zpěv střídaný rockovým drivem, provzdušněná hudba chytře kombinující jednotlivé nástroje, včasně podporovaná tu synťákem, onde zkreslením hlasu.
    
     Kromě již zmiňovaných klipů, najdete na CD bonusů mnohem více. V rámci klasikého hudebního disku je to skladba Jiřího Schmitzera Řekněte to, v MP3 sekci vyslechnete cover N.V.Ú. Pogo, punk & R'n'R a dále můžete pokračovat odkazem na web, kde naleznete další podpůrný promo materiál.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama