Voidd - Dokurock (recenze)

21. května 2010 v 20:39 | obyčejný posluchač
Voidd - Dokurock (CD, 1999, Eclipse)

Debutová deska japonských svišťů, o které jsem neměl tušení. Jak se patří a sluší obal je pozpátku. Tedy přesněji tam, kde má většina zadek vsádky (inlay) Voidd frkli titulku. Dva dominantní nápisy působí jakoby šlo o split. V žádném případě! Kromě těchto drobností je vše normální...


Třináctka skladeb, z čehož je pět anoncovaných jako instrumentální hraje pěkně od podlahy. Mírně zahuhlaný zvuk je dostatečně garážově syrový a po chvíli si zvyknete. Všichni tři muzikanti jsou bez problémů slyšet a dávají nástrojům i posluchači řádně do těla. Instrumentálky nejsou vatou nebo oddychovými předěly. Mají sice krapet odlišnosti, ale jinak jsou plnohodnotnými songy, byť bez zpěvu. Celkově vyslechneme jakýsi tryskáčový rokenrol.

Jak už jsem to psal několikráte Japonci umí i nejprovařenější klasiku uchopit poctivě. Energií se nešetří, takže klidně hrabou listí spoilerem z formule. Trio v kůži nás seznámí jednak s svou károu a v bookletu i se spřátelenými kapelami bez rozdílu stylu. Pankáč, blekař, roker, trešer, popan, drtina, my jsme jedna rodina. V cizině to platí stále, bez předsudků, jinde mají osypky. Vem je čert! Já si vezmu další dvě desky a porovnám je s touhle výtečnou platňou.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama