va HardRocker - Mondo Bizarro Compilation CD 2 (recenze)

23. května 2010 v 20:59 | obyčejný posluchač
va HardRocker - Mondo Bizarro Compilation CD 2 (CD, 2009, HardRocker)

     Pokud jste to ještě nezaregistrovali, HardRocker je barevný magazín zaměřující se na tvrdou muziku, přesněji na omezenou, byť nejžádanější část tohoto spektra vymezeného hard rockem, hard'n'heavy, melodic-, speed-, apod. Když už se píše o něčem tvrdším (thrash, death, ...) jedná se povětšinou o známá jména. Tuto informaci ovšem nemám plně podloženou a jejím záměrem není nikterak poškodit časopis, českého bratra(-nce) polského sourozence. Proč má paní (slečna?) Karla Černá všude uveden e-mail, když tímto zásadně nekomunikuje, mi není naprosto jasné. To už je čistá osobní zkušenost!

     Obal CD titulu je jedním dechem nejodpudivější co jsem kdy viděl. Chápu potřebu reklamy časopisu, popř. sponzorující firmy, ale při bezbřehém plácání ístem by se kousek třeba na kapelní kontakty našel. Kompilace se nese v podobném duchu stylového ranku i když nových, neznámých jmen je tu dosti. Zvukové rozdíly nahrávek jsou více než znatelné. První tři kapely Evarest (1), Morgue Son (2), Arch Of Hell (3) metal melodizují dívčími hlasy a klávesami. Vhodný úvod. Medvědí hrubosrst zježí Be Fading Fast (4). Staří pardálové V.A.R. (5) mohou být tvrdou a syrovou variantou pro všechny, co nemusí Kabát. Jméno Sebastien (6) s arakainovským metalem neznám. Motorkářský hard/heavy Roxoru (7) je úsměvnou vzpomínkou na mé posluchačské začátky. Heavy/thrash představí např. Fenris (8) ostrým zvukem, Blamage (9) plechovkovým vokálem nebo Ocelot (10) zahuhlanými Viselci. Zvolnění až k metalickému rocku dodá Rusty Fox (11), naproti tomu zkušebnové zhutnění s utrápeným hlasem Divá Bára (12). To Be Delirious(13) upomene na sedmdesátkové časy, kdy byl kvalitní hlas nepsanou povinností. Vypadá to, že závěr výběrové sbírky bude patřit 'tvrdolínům'. StrangeFeelengs (14) vyhrávají a melodizují, ovšem hlas nebude každému po chuti. Pokud někoho zaujmou death metaloví Sanatorium (15), pak má jako fanoušek vyhráno. Jejich tvorba je taková celá. Invain (16) zvolní, zhutní, pohoupají při zachování relativní tvrdosti. Elementary (17) přimíchají kurtizánovský pel, tedy nemetalový element. Neurotic Machinery (18) mi z celé mozaiky sedí nejvíce. Jasný ksicht, vyvážená agresivita, dobrá muzika. Závěrečná tečka Green Pig (19) je učebnicovým příkladem českého uchopení 'tvrdé' muziky, k čemuž svádí hlavně zvuk.

     Škoda každého dalšího slova, placku předám kolegovi, který podobná zvěrstva sjíždí. Napoprvé se bude tetelit, ale dám ruku do ohně za to, že už při druhém poslechu obsah řádně prožene kritickým sítem. 

http://www.hardsound.nazwa.pl/karthago/hardrocker_1.gif
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janča Janča | Web | 23. května 2010 v 21:09 | Reagovat

Přihlásíš se prosíím sem: http://stars-and-graphics.blog.cz/1005/vgs-prihlasky

PS: máš nádherný blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama