Jim Denley & Scott Sinclair - Gleanings (recenze)

21. května 2010 v 19:56 | obyčejný posluchač
Jim Denley & Scott Sinclair - Gleanings (CD, 2006, Split Records/Half/theory)

     K muzice se dá dostat porůznu. Koupit, ukrást, býti obdarován nebo si nesměle vzít volně přístupnou kopii na koncertě, jakési promo, což je můj případ. Australské duo experimentálních improvizátorů Jim Denley a Scott Sinclair konfrontuje saxofon a hlas s kytarou a objekty. Výsledný tvar je rozpitý jako manipulovaný obrázek na obalu. Poslouchat lze mnohé, určit zdroj jen občasně. Zvuky škrundají jako hladový žaludek, chvílemi jsou konkrétnější jako když po tmě šátráte v dřevěné bedýnce a hledáte štípačky. Za bílého dne v garáži tuto operaci ani nepostřehnete, ovšem když máte nářadí v kutlochu vedle dětského pokoje a nářadí hledáte v jednu ráno, zvuky dostávají jiný rozměr a nepochopitenou rušivou hlasitost.

     Výseky od a-i (1-9) jsou ohraničeny celkovou délkou 38 minut. Oba hudebníci neagresivně hledají všeliké výrazivo. V první třetině desky jdou až k abstraktnímu klidu, uprostřed zvuky nástrojů zkonkretizují, se závěrem se vyloupnou s jakousi poklidnou etnickou kaší.


     Osobně na mě materiál nepůsobí výrazně, což mi nebrání zjistit více informací co pánové dělali před deskou a kde se pohybují teď. Je možné, že tam cosi je.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama