Abigail - The Early Black Years: 1992-1995 (recenze)

23. května 2010 v 22:13 | baba Liagiba
Abigail - The Early Black Years: 1992-1995 (2006, CD, Drakkar)

     Uctívačský plagiát z Japonska. Groteskní noční můra (2). Poctivý škleb. Posedlí (15).
Demonstrativní nahrávka Demo 1 (1-5) smrdí pekelným black metalem jen na první pohled. Zprasený zvuk není snahou přiblížit se hudebním vzorům. Je přesně takový - získat maximum z minima. Při kvapíku opadává plechová střecha, u těžkotonážních momentů padne celý doom.
Druhý demáč je o rok starší a zove se Blasphemy Night (6-9). Je jen zbožným přáním, že zvuk se zlepší. Zapomeňte, nevěřte! Hudebníci k Vám přistoupí o pár kroků blíže, ale tím jen znepřehlední hlasitý chaos. Skřehot, řezavá kytará a kulometná palba bicích - výsměch posluchačům, pocta Sodom a Bathory!

http://www.legionofdeathrecords.com/shop/images/AbigailEarly.jpg

     Dle harmonogramu přichází na řadu oficiální zářez. Sedmipalcový vinyl Descending from a Blackened Sky (10-12) je určen zamilovaným. Opojeným nikoli láskou, ale zvukovou špínou a hnusem. Pokud jsme z garáže sestoupili o patro níže, tentokráte nás schody vedou ještě hlouběji. Jáma pekel, kde kytary zlověstně bzučí, cosi v tom běsu tepe. Nebýt baskytary, bylo by po muzice!

     V očekávání dalšího sestupu pronikl hlubinou zbloudilý paprsek světla. V Živé nahrávce 11/8/1992 (13) ze Sappora zní vše, ryk basa bicí, jen kytarista zahrál kratinké sólo kdesi v šatně. Podobně je to v záznamu dalšího koncertu 6.10.1992 (14) z Tokya, kdy zazněl tenhle cover od Bulldozer. Slyšíte?     Za dva roky prolezla trojka kdečím, tak zpátky do nevytopené zkušebny. V září mezi oběma koncerty vysekli zkoušku Die Hard (15-16). Vysekli myslím doslovně. Třísky lítají nejen z dřevěných krovů, ale i padlých plechů popřípadě nefunkčních radiátorů.

     Konec dobrý, všechno dobré, haha! Dva rozlučkové kousky z nevydaného Promáče 1995 (17-18) hrají ke cti a slušné památce Abigail. Black metalový kultivar je to stále divoký a neučesaný.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama