va Na západní frontě křik (recenze)

16. dubna 2010 v 21:09 | severní střik
Na západní frontě křik (CD-R, 2009, samoprodukce)

"Tahle kompilačka vznikla čistě z lásky k hardcore/punku. Alespoň částečně dokumentuje kulturní dění na Domažlicku, Klatovsku a v Plzni na podzim roku 2009." Tak jest vytištěno ve 24-stránkovém  minibookletu, kde kromě kontaktů na vydavatele najdete číslovanou soupisku deseti kapel. Každá z nich má na stránkách svůj prostor pro vyjádření vizuální. Co je ale horší, že nejsou očíslovány skladby, protože při letmém přepočtení seznamu jich má být 33, ovšem displej signalizuje číslovku 34. Uvidíme...

  • Barrel (1-5) - Viz úvod jde o české kapely, můžeme tedy zapomenou na Barrel japonský. Úvodní vzteklý punk čtveřice proletí kolem jako vítr, podobně jako další přímočaré skladby.
  • The Cardiacs (6-8) - plzeňské trio se hlásí jako thrash-punk. Nářez neslyším, záznam z živáku je svižný punk s dvěma vychlastanými, střídajícími se vokály, přehledný nášup s opatrnou kytarou.
  • Nevyhrožuj! (9-12) - muzika sevřená do pevného tvaru a jasného názoru. Lahodící zvuk, solidní energie. Vokály s japným šklebem a pozitivními jekem. Anarcho punk v textech, crustová rytmika snad, eu'rolová taktika natuty!
  • Hagugag (13-17) - smíchejte Divnej pach a DG 307, přisypejte neumětelství starých houní, podpalte drzostí mladých punkáčů. Co dodat? Poslechněte si je.
  • Demöralyzér (18-20) - drsný název, černé texty, bílá muzika! Humor je nadevše, takže vše v pořádku! Obstojná nahrávka šesti divochů. Mě nezbývá než ... bez citu, bez lítosti ... opíchat nějakou hlínu ...
  • Demolition Workers (21-23) - tři Igráčkové, tři ozubená kola a stejný počet zkušebnových songů. Nápor obhroublého kolovratu na jeden poslech funguje, ale celou desku bych nedal!
  • Be Aching To See (24) - plzeňská kapela cílící na čistý noise v nejryzejší podobě. Co to je? Dynamicky útočný hlučný záznam, destruované kovy, sebevražedné nevyrovnané hlasy. Tohle by mohl být křik ze západní fronty!
  • Azid (25-29) - vokál vzteklé opice na podkladu rychle se točícího punkového flašinetu. Chlap(c)i mají potenciál pogové hitovosti, který by se snad vyloupl s lepším zvukem.
  • 57 (30-33) - koncertní záznam, skýtá kromě hokejistického humoru, porci solidně zvládnutého hybridu tvrdé muziky jen a pouze v instrumentální podobě. Nedostat gól bez brankáře a udržet fair play bez sudího je na poklonu!
  • The Megan Shore (34) - metalcore z pilsenu, moderní logo, vyhrávající kytary, podpůrná rytmika, anglický zpěv. Mám rád tvrdou (!) nebo pěknou (?) muziku, ale tohle spojení obojího mi nesedí.
Chyba v počtu songů byla odhalena. U Azidu jsou dva na jednom řádku, odděleny čárkou, takže pohoda. Ručně zpracovaný obal je k dispozicive dvou edicích. Ta má verze je smontována sešívačkou i šitím, potištěna, pokreslena. Nevím kolik lidí dnes tuto aktivitu ocení a podpoří, každopádně je to pochvalyhodné dílko.


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama