Scissorhands - Super Tuzex Bros. (recenze)

9. dubna 2010 v 13:36 | střihoruký noisser
Scissorhands - Super Tuzex Bros. (CD, 2010, X Production)

Super Mario Bros. Pastelky. Beck. Ohníček. Omalovánky. Drzost. Punk. Planeta opic. Sexuálně vyzývavá sestřička, pro někoho anděl, pro dalšího bez hlavy. Pop. Patkaři v mikinách s kapucí. Autobus. Jelen. Laibach. Kříže. Broušený diamant.


K desce jsem po přečtení tiskovky přicházel s mírnou skepsí a odstupem. Tlačené zmínky o "největší nadějí českého indie rocku", "vkládání nadějí", "fascinující drzost debutu", atd. mě odrazovaly. Jeden poslech, druhý a ... A? Já jsem v pohodě! Jestli jsem u některých recenzí žehral na tuzemskou zaprděnost, uniformitu, pak tihle čouzci na to kašlou. Dělají bigbít tak jak chtějí. Tak jak slyší kdekoli jinde. Písničky připevňují k hudební kostře rezavým drátem. Křivý, nalomený, po metru normálně vyhlížející. Neřeší to, což se projevuje nejen mrskáním všemožného na jednu hromadu, ale třeba neučesaností při finálním mixu. Vzdušnost ocení tancychtivé roštěnky, nápřah slintající nebo doprovázející vejlupci s rockovými srdci nejen v hrudi, melodiku a čitelnost třeba rodiče u baru.


Byl jsem si jist, že desku smetu ze stolu s poznámkou o "protekční sračce", ovšem každý další poslech mě vtahuje a baví. Zašel bych na koncert, ale kapela už neexistuje. Proč tedy byla vydána? Kdesi ve sklepě, v malém klubu se snaží a čeká kapela živá...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama