Miss Massive Snowflake - Songs about Music (recenze)

17. března 2010 v 22:27 | sněháček
Miss Massive Snowflake - Songs about Music (CD, 2010, North Pole Records/Wallace Records)

Dalším titulem, který bude americkým vydavatelstvím North Pole v březnu realizován jsou Písně o hudbě od Slečny Velkosněhovločky. Pod katalogovým číslem NPR19 trh obohatí deska v papírovém kartónovém obalu ala falešné dvojalbum ve světě nazvané 'gatefold'. Vinyláři si rovněž přijdou na své.


Čím více muziky poslouchám tím jsem občas bezradnější. Nelehkost popisu desky je tu znovu, podobně jako u Billa Horista. Pravda, ne tak docela. Tady už jsou písničky čitelnější, mají málem-klasický střih, hrají normálně. Můžeme-li věřit fotkám uvnitř rozevíracího obalu, každý z šestice členů je z jiného těsta. Podobně je na tom to, co společně složili a přehrávají na své druhé desce. Chvíli mi připadá, že poslouchám rockovou kapelu snažící se být co nejpopovější, pár minut poté cílí pompézní elementy k folkovému obecenstvu nebo splaskávají funky výdutě pichlavým fištrónem. Dosahují toho střídajícími se zpěvy, arzenálem deseti hudebních nástrojů, sbory nepočítám. Snad je to průmět všemožných (amerických) muzik jak je nemáme možnost vnímat daleko před oceánem, jak je nemáme na malém českém písečku vžité. Hravost, síla vybudovaných melodií, muzikantské zkušenosti, hudební vyzrálost a poučenost nemachrují. Vše tihle kluci a holky používají, tak proč nad tím bádat? Lépe než o tom planě kecat je soustředěně poslouchat, porovnávat, hledat. Třeba zrovna Vy objevíte popovou hvězdu příštího desetiletí... minimálně pro sebe, což není málo!

p.s. Flaming Lips, Bowie, Minutemen, Beck, Mark Ribot, Funkadelic jsou jména zmíněná v tiskové zprávě. Dvě z nich neznám, ale třeba Vám pomohou lépe zaostřit slechy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ga.b. Ga.b. | Web | 17. března 2010 v 22:39 | Reagovat

Krásný blog!A Design!!! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama