Aranos - Bering Sea (recenze)

17. března 2010 v 22:33 | aranosphobic
Aranos - Bering Sea (CD-R, 2005, Pieros)

Tohle album, které mi dorazilo už před pár lety jsem opětovně vyštrachal a zrecenzuju díky včera dorazivši novince, jež přijde na řadu hned poté. Aranos je v Irsku usazený element, který toho má na svědomí hodně, ovšem je nelehké o tom být jednoduše informován.

Disk s modře nakreslenou spirálou je ukotven na korkovém špalíčku a obklopen zajímavě řešenou papírovou skládankou. Ruční tisk, osobní výroba je typickou pro oba mé tituly a jsem si jist, že i pro všechny ostatní.

Pokud může být industriální hudba nazvána léčivou, pak je to právě tato. Přelévající se zvuky, využívané jinými umělci k dosažení maxima, k vyjádření extrému, k připodobnění našich horších já, odvrácených stránek lidských tvorů jsou na hodinové ploše předváděny s velkým citem. Gongy rozeznívané údery i drhnutím žíněmi, zvukově natahované kovy, prodlužované činely. Táhlá chvění pocházejí nejen ze zdrojů analogových, nýbrž i elektronických, to když jsou nasnímané impulsy protaženy efektovacími jednotkami. Před koncem useknuté, "jen" hodinové plochy zazní reverzovaný zpěv za doprovodu flašinetoidního doprovodu a nakonec i vysvětlující srozumitelno.
Jestli potřebujete pojmenování škatulkou, neulehčím Vám to: plynoucí časo-prostor.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama