Sklo / Drén - Nádych Nedávna/Sklo v Drenáži (recenze)

8. února 2010 v 20:16 | recyklátor
Sklo / Drén - Nádych Nedávna/Sklo v Drenáži (CD-R, 2009, Už Bolo Dosť/Glass Anvil)

Pokud měl kdokoli v minulosti pocit, že jsem si na kluky z Ostravy nějak zasedl kvůli nicmoc obalům, není to pravda. Prostě se mi z různých důvodů nelíbily, lépe řečeno neseděly. Tentokrát chválím. Formát DVD krabičky je sice ohraný, ale v případě tohoto splitu je vkusně vyveden. Temná čitelnost, vložený vnitřní obal, vše v plné souladu s Light Scribe potiskem disku. Říkám ano!

Sklo ve své úvodní poločásti přednáší dvě části z 'koncertu' 20.12.2008 ve Skladu. Obě poklidná čísla jsou plochami s děsící atmosférou, která mě neděsí, spíše maluje obrazy. Nálada je tu a tam dolaďována kovovými předměty a zdroji zvuku. Ty jsou uvedeny v soupisce u obou protagonistů, ovšem jak dosáhli těch andělských vokálů na začátku NGC 1275 není tak úplně jasné, když použití samplů, pásek ani jiných playbackových zařízení není uvedeno. Možná mám přeslechy v jinak skvělé, vyrovnané nahrávce rozdrbaného továrního ambientu.

Slovenský Drén okupuje druhou půli nosiče. Zde 'Umenie hlukuje Erik(O)))', celek je pojmenován Nádych Nedávna, jednotlivé kusy pak Väznom v Turbíne <<O.O>> Prítomnosti (1), Útek z Časovej Paraboly (2) a Smrt, Vyhladenie Existencie a Následný Znovuzrod v jadre Času (3). Atmosférická nálada skladeb zhruba navazuje na konání kapely předchozí, ovšem naznačené klidné úseky jsou přetaveny hlučnějšími elektronickými nálevy (1). Silný účinek zde má opakování a náznak tovární mašinérie při které nic ze spodních proudů nemizí, spíše jedno umocňuje druhé (2). Systém se opakuje, časová parabola se uzavírá podobně jako kruh života, existence a eventuálního znovuzrození. Co někdy působí blahodárně, může jindy nudit. Jako už jsem se ptal vícekrát, otázkou je, jak se bude produkce Drén-u jevit u x-té desky nebo ještě lépe na živém vystoupení. Dočkám(e) se?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 SKLO SKLO | E-mail | Web | 1. března 2010 v 14:43 | Reagovat

Děkuje za kladné hodocení :-)
split ke stažení zde:
http://www.hlukove.mysteria.cz/
v sekci download

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama