P.T.A.O. - 4ka (recenze)

17. prosince 2009 v 21:59 | hlasitón
P.T.A.O. - 4ka (3"CD-R, 2009, K.A.Z.)

PTAO (Pár teček a otazník, ...?) je skupina staronových divočáků z Ostravy a okolí, kteří se neštítí zabývat se něčím, pro většinu tak nechutným a nepěkným, jako je noisecore.


6 lidí po dobu 5 dnů ve studiu Barbarella připravilo nahrávku, která bude postupně vydávána jako kolekce 3 třípalcových disků (3"/8cm). Na prvním z nich (1/3) je zachyceno 232 songů v 6 sekcích (15,38,40,38,72,29) o celkové délce 21 minut. Divná matematika? Kašleme na počty!


Trumpetkově fanfárový úvod je humornou předvěstí hlučného jádra. Ve středech zkresleně komprimovaná baskytara, překotné bicí, změť vokálů a pár hlukových efektů. Tím by se to dalo shodit ze stolu, kdyby. Kdyby mě to nebavilo i nenudilo zároveň. Ano je tu nesporné, chvályhodné nadšení, pár okamžiků, kdy chlapíci svůj session prokládají tu přehlednými, rozjezdovými pasážemi, hráčská zručnost a zkušenosti, ale na druhé straně je celek rovný, pořád stejný. Výraz (celku) je pořád stejný, nic moc se nemění a vše se snaží (nebo dokonce je) být co nej-. To běžně není na závadu, ovšem ztrácí se potom rozměr drzosti a zvukové, (ne)produkční špinavosti, který nalezneme u klasiků žánru. Například i jedni z nich, 7MON (Seven Minutes of Nausea), už dnes tento tah na branku, nespoutané drzosti a nerozvážné rebelie nemají, alespoň pro mě.


Opravdu jsem na vážkách. Tahle recenze se mi psala věru těžko. Samozřejmě jsem rád, že se kapela zmobilizovala a zhmotnila tuto porci kvalitativního noisecore, jež nám bude v blízké budoucnosti poskytnuta v dalších dvou dávkách. Počkám si tedy...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama