K2 - Pink Drugs: Mono No Aware (recenze)

29. prosince 2009 v 19:51 | rk2
K2 - Pink Drugs: Mono No Aware (CD-R, 2003, Hammasratas)

Pozdní sběr japonského velikána industriálního harsh noise je vydán jako třiadvacátý titul (HK-23) na finské značce. Do-It-Yourself edice je pojmuta jednoduše, plně v produkci vydavatele. Ani dvě kartičky, ani fixou počáraný disk, nestojí za vhození do koše. Titulní strana je originální obrázkovou koláží s polepem názvů projektu a opětovný počáráním barevnými fixami. Revers je pak stránkou z inkoustové tiskárny. Vše uspokojitelně ladí, takže seženete-li album za mírn peníz, neprohloupíte.
  • Zvukový náklad přináší trojici delších stopáží. Tarachine Is Burn-out (1), patnáctiminutová drsnější koláž není typickým kouskem Kimihide Kusafuky (odtud K2). Oproti železárenským výplachům je sekaná, vláčena zabrumenými a zacloněnými úseky, ze kterých vystřelují nejrůznější průbojnější hluky. Soupiska použitých zvukových materiálů a elektronických zařízení je obsažnější, takže se není čemu divit.
  • Další patnáctiminutovka Pink Pharmacy of Bar-Jack (2) začíná, podobně jako její předchozí kolegyně samplovanými hlasy a manipulovanými útržky. Hlukové hrátky jsou pak lepeny z opakovaných kovových zvuků, tahaných syntezátorů a sestavovány do občasně se vzdouvajících vln. Experimentální hračičkaření v Laboratoři Oncosonik.
  • Semishigure Mechanique (3) už je tím, co z K2 činí legendu. Půlhodinová sprcha koncertního záznamu už hledačsky neexperimentuje, ale sází veškeré zkušenosti na jednu hromadu. Protože zvuk není snímám z mixu umělcova ani zvukařova, trpí jistými neduhy. Co by u hudební konzervy bylo jednoduše odhalitelné, v případě hlukového snímku může napomoci. Pokud se shodneme, že dílu chybí basový základ a tím pádem jakýsi dynamický rozsah, což jsou technické drobnosti, pak nikoli energie, pestrost a přesvědčivost.
Po výtečných 'studiových zářezech', která neoddiskutovatelně patří do zlatého fondu, je tu guerillový kousek, který nemůže urazit znalce, ale bezpochyby navnadí začátečníka.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama