v/a The Kulture Shot2 (recenze)

5. srpna 2009 v 22:08 | obyčejný posluchač
v/a The Kulture Shot2 (CD, 1996, A.I.P.R.)

Díky velice povedené jedničce (7"EP se čtyřmi kapelami) jsem se na tento výtvor velice těšil. Bohužel mě nesmírně zklamal. Známá jména vždy ještě nemusí zaručovat 'kvalitu'. Obsazení vesměs hvězdné, ale zvukové výtvory mi nějak ne a ne vlézt pod kůži.
  • Úvod (1) svým trackem obstarávají angličtí manipulátoří Cock E.S.P. Masivní stěny, které však nejsou opatřeny omítkou. Holá stavba je navíc bez střechy.
  • V druhé, sedmiminutové, sladké "písničce" (2) Lasse Marhaug se svým přítelem Mads Staff Jensenem stěhují čtyřicet plechových skříní v dělnické šatně. Polovinu sejmuli čistě, druhou za řádného přebuzení.
  • Taint, další jméno, které se může honosit nemalými úspěchy. Zde (3) možno vystopovat sexuální prožívání při právě probíhajícím zemětřesení (3-4 stupně Richterovy stupnice). Hvízdající orkán bere co se dá.
  • Z domu Cock E.S.P. (4) ale není co a tak jim v další přistavené místnosti alespoň udělá řádný průvan.
  • Richard Ramirez - ostřílený borec, který většinou ví, co se sluší a patří. Zde (5) s klasickým, zpětnovazebním drcením, které potěší, ale nepřekvapí.
  • Šestý výtvor (6), devět minutek pro mě zcela neznámé smečky DMDN. Kompozice evokuje agónii a skon megawattového kompresoru po padesáti letech nepřetržitého provozu. Velice kvalitní, působivé dílo post-industriálně-ambientní hudby.
  • Andres Zimmermann, vůdčí osoba firmičky A.I.P.R., se představuje svým projektem Zero Emission a to hned dvěma bordely. První z nich (7) Vám představí pocity po amputaci uší a druhý Alfa&Omega (9) pocity při samotné operaci (vše samozřejmě bez narkózy).
  • Následující jméno David Gilden mi rovněž nic neříká. Řekl bych klasická ukázka (8) hluku domácí výroby.
  • Závěr nemůže patřit nikomu jinému než Japoncům. Kolos MSBR to většinou valí pěkně z husta. Na této kompilaci (10) jsou opět řádně extrémní, proto příliš neexperimentujte s hlasitostí, neboť po vyslechnutí skladby můžete lehce propadnout Psychotickému traumatu a tím pádem lehce získat volňásek do blázince.
  • Jak se Vám líbí noční město osvětlené světlem výbojek, zářivek a neónů? Aube svým zvukovým světlometem naplněným 'ionosférou' prozáří, propálí a prosvítí všechna tmavá zákoutí. Výtvor také lze velice dobře použít pro navigaci zaoceánských lodí na rozbouřeném moři.
I když poměr 4:5 (dobré/nevýrazné) není zase tak špatný, určitě nebude toto CD patřit k mým oblíbeným. Chápu ryzost, upřímnost a nadšení, ale i v této undergroundové subkultuře lze nastavenou laťku překonat originalitou, nebo alespoň dorovnat kvalitou zvuku.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama