eX-Girl - Endangered Species (recenze)

28. srpna 2009 v 20:27 | obyčejný posluchač
eX-Girl - Endangered Species (CD, 2004, Alternative Tentacles)

Zapomeňte na domovské kapely amerického vydavatelství Alternative Tentacles. Ne snad, že by ustájení Lard, Jello Biafra, Alice Donut, D.O.A. byli nějakými normály, ale eX-Girl jdou na muziku přece jen jinudy. Zdigitalizovaný plyšový žabák se Vás ptá, která ze tří přepestrých princezen ho má políbit?


E-Sa-Ya (1) proletí kolem na orientálním koberci s nápadem ala Gaia-Mesa-iah. Pokud snesete moderní technologie, užitečnou práci s hudebními nástroji, tahané sbory - budete lapeni (2). Napínané sólo s barvou jako od Slávka Jandy z Abraxas na základu dynamické údernosti (3), etnický nádech a tamtamů dunění (4), ambientní pískání s bubny zkázy (5), skoro-folkové až-popové strunění s dynamicky se pnoucí baskytarou (6), elektro-punkové pozlátko s přechodem na líbivost (7), rezonance kytarového experimentu ku vyzdvižení zajímavého vokálu - trochu jiní Muse (8), nasmyčkovaná legrácka (9), pravověrně hardrockový šrumec s dívčím jemněním (10), osmiminutové synťákové vlnění s volnějším rytmem, art-rockovým sólováním před závěrem (11), to jsou vyzdvižené nápady, špeky a produkční tahy svěžího bigbítu.


Pokud má žabák jméno, pak dozajista Hopík Kamiyama. Znáte ho? A kteráže to bude už mu poradit umíte? Rozmýšlejte, já si dám desku ještě jednou. Je veselá!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama